Začíná Ota Hofman 90 – projekt k uctění památky Oty Hofmana pro celou rodinu

Ota Hofman 90 je kulturní projekt na uctění památky a zároveň oslavou nedožitých 90. narozenin Oty Hofmana. Program akcí od dubna do září je určen především dětskému divákovi a dospívajícím, ale hlavně všem lidem, kteří mají rádi tvorbu Oty Hofmana a čas prověřil, že takových lidí je skutečně velké množství.

Ota Hofman narozeniny

Akce se budou konat na řadě míst, a to v období od dubna do září roku 2018. Uskuteční se ve městech Praha, Liberec, Zlín, Říčany, Třešť, Poděbrady a přes hraničně pak v německém Mnichově díky Českému centru Mnichov a německým partnerům. Jedná se o místa, která dala vznik řadě filmů a televizních seriálů, kde se točilo a nebo ke kterým měl Ota Hofman silnou osobní vazbu. Ota Hofman 90 začal oficálně již dnes, a to v Karolinu úvodním dnem Mezinárodní konference literárních vědců k odkazu Oty Hofmana v literatuře a ve filmu a slavnostním zahájení v Bio Ponrepo, tedy v kině NFA, jehož generální ředitel Michal Bregant poskytl celému projektu záštitu.

 

Ing. Otto Hofmann - ambasador projektu Ota Hofman 90 a syn spisovatele a scenáristy Oty Hofmana

Ing. Otto Hofmann – ambasador projektu Ota Hofman 90 a syn spisovatele a scenáristy Oty Hofmana

,,Musím se přiznat, že znovu objevuji svého otce po téměř třiceti letech z jiného úhlu a o to víc lituji, že tu už není. Moc rád bych si s ním o duši plné poetiky, dnešní době, která mi náhle připadá trochu  jako úplně jiný vesmír, jiná galaxie pohovořil,“ říká syn Oty Hofmana a ambasador projektu Ing. Otto Hofmann.

ponrepo_koren_spackova

místostarostka Říčan Hana Špačková a starosta Říčan Vladimír Kořen, který drží záštitu nad projektem Ota Hofman 90

   Projekt se uskutečňuje ve spolupráci s místními uměleckými spolky, organizacemi, festivaly ve Zlíně a Říčanské filmaŘení, knihovnami v Poděbradech a Liberci a školami a koná se za spolupráce s městy Říčany, Třešť, Liberec a Ostrov. Zahajuje Mezinárodní konferencí k odkazu Oty Hofmana v literatuře a ve filmu, kterou pořádá Fakulta sociálních věd a Krajská knihovna v Liberci a dále pokračuje na MFF dětských filmů ve Zlíně, na Říčanském filmaŘení v Říčanech, výstavou s doprovodným programem v Českém centru Mnichov, v Městské knihovně v Poděbradech a připomínkou Otty Šimánka a Oty Hofmana v Třešti.

ponrepo_1

zleva – odbor školství a kultury města Třešť Romana Šťastná. místostarostka města Třešť Eva Požárová, starosta města Třešť Vladislav Hynk

V květnu vychází v rámci projektu monografie Poutník světem fantazie historika umění a filmového publicisty Ondřeje Slaniny.

cover_Poutnik

 

 

Všechny informace: www.otahofman90.cz

Oficiální facebook: otahofman, #poutniksvetemfantazie

Přidat komentář

TOPlist