Bohemian Rhapsody ukáže na plátnech legendární koncert skupiny Queen

Dlouho připravovaný filmový megaprojekt studia Fox dostal zelenou s aktuálními hudebními spektákly slavícími úspěchy na Oskarech a hlavně u diváků.

Bohemian Rapsody_1

 

Bohemian Rhapsody je snímek oslavující hudbu skupiny Queen a hlavně představující osobnost Freddieho Mercuryho, který zbořil zažité stereotypy a stal se jedním z nejoblíbenějších showmanů planety. Film sleduje úspěch skupiny na základě jednotlivých hitů, ukáže genezi jejich specifického hudebního aranžmá a zároveň představí nekonvenční Mercuryho životní styl. Vrcholem snímku je pak obrovské vystoupení Live Aid, kde Mercury čelil zákeřné nemoci a mnohými je právě toto vystoupení skupiny triumfem rockové hudby vůbec.

BOHEMIAN RHAPSODY

Producent Graham King (Skrytá identita, Tomb Raider, Spojenci) film vyvíjí přes 8 let a musel se potýkat s obrovskými problémy. Původně měl ve filmu hrát Sacha Baron Cohen, ale nakonec byl po rozsáhlém castingu nahrazen Rami Malekem. Malik zaujal diváky hitovou sérií Mr. Robot a podle rozhovoru ve Variety budí dojmem soustředěného a zapáleného herce. Na režijní sesli zasedl Bryan Singer, který natočil 2/3 filmu a pak byl z natáčení vyhozen kvůli častým absencím a konfliktům na place.

BOHEMIAN RHAPSODY

Není to poprvé, co to Singer udělal, tentokrát ale Foxům došla trpělivost a zrušila mu dokonce i smlouvu s jeho produkční firmou. Pro Singera to není až taková tragédie, protože jeho druhým domovským studiem jsou Warneři, ale spíš jde o nepříjemný signál spojený i s aktuálními sexuálními skandály, kde je Singer známou firmou. Ještě mnoho let před kampaní metoo čelil řadě obvinění a jeho objevitelem pro Hollywood nebyl nikdo jiný, než sám Kevin Spacey. Na film dohlíží hlavní kytarista skupiny Brian May, který nyní nešetří chválou, což je dobré znamení, protože v určitých bodech preprodukce naopak filmaře dost kritizoval. Film jde do kin už v listopadu.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

rhapsody_digiposter_02

Přidat komentář

TOPlist