Tiché místo (2018)

A QUIET PLACE

To ovšem nepřekvapí, pokud se podíváte na producenty filmu. Film nevznikl u Blumhouse ani Atomic Monster, ale u Platinum Dunes Michaela Baye, společnosti nenáviděné filmovou kritikou, která produkuje brutální, sexistické předělávky klasických horrorů, ke kterým Bay koupil práva – Pátek třináctého, Stopař, Texaský masakr motorovou pilou, Noční můra v Elm Street a upřímně, všechny tyto filmy dokonale zpatlal a pohřbil kariéru řadě schopných reklamních režisérů a klipařů, kteří si to chtěli zkusit v Hollywoodu.

Tentokrát ale Bay příliš Krasinskému do práce nemluvil, protože si ho jednak vyzkoušel před kamerou ve svém drsném akčním válečném filmu 13 hodin Tajní vojáci v Benghází a druhak od sebe bydlí pár minut. Navíc jak chcete mluvit do práce chlapovi, který dává takovou sodu své krásné britské manželce. Ten měl jistě svých starostí dost! To je samozřejmě myšleno ironicky.

A QUIET PLACE

Po herecké stránce je film velmi solidní. Herci nemají až na pár vět žádné texty, to ale neznamená, že by neměli co hrát. Zajímavým faktem je, že hluchou holčičku hraje opravdová hluchá dívka, o které do budoucna jistě ještě uslyšíme. Zvláštní uznání pak putuje za hudebním skladatelem Marco Beltramim. Bravo!

Upřímně. Tiché místo není nejoriginálnější horror, který jste kdy viděli. Naopak pokud jste příliš horrorů dosud neviděli, budete se v kině třást hrůzou. Na druhou stranu Krasinski není žádný sadistický gauner, nechá hodně věcí odehrát mimo záběr, umně pracuje se šerosvitem a i těm nejdrsnějším scénám dokáže ulevit a nikdy ne trapně. Myslím, že by se v tomto žánru měl osmatřicetiletý talentovaný filmař a herec ještě realizovat. Podle amerického filmového tisku jsou práce na dvojce v plném proudu.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Tiche_misto_plakat

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist