Trier představil svůj nový film v Cannes

Provokatér a donedávna persona non grata na festivalu v Cannes Lars von Trier představil svůj nový film. Kritici si brousí tužky a všemožní slovní onanisté se již v holých větách ozvláštěnými o všechna cizí slova, co znají, vyjadřují o jeho schopnostech. Lars von Trier je zpět na scéně.

lars von trier pokus

K Larsi von Trierovi by se chtěl přirovnávat snad každý filmař, ale člověk se nedokáže zbavit pocitu, že jediný, kdo nechce být Larsem von Trierem je Lars von Trier. Média tak často citovala jeho výrok o Hitlerovi, že to vedlo k jeho zákazu na áčkových festivalech, což je pro filmaře Trierova formátu velmi komplikované, protože díky tomu nedostane na filmy ani korunu (dánskou, pochopitelně).

 

Jeho film The House Jack Built promítaný na festivalu na světové premiéře sice opustilo hned po úvodu na stovku diváků, ale ti co zůstali, filmu nakonec uznali jisté kvality. Film bezesporu rozdělil kritiku na nadšené obdivovatele, stejně jako na horlivé odpůrce, ale kdo čekal něco jiného v příběhu vraždícího maniaka by musel být z hrušky na hlavu padlý. V hlavních rolích se objeví Matt Dillon a Uma Thurman.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist