Debbie a její parťačky (2018)

debbie-1

Ocean´s 8, USA, režie: Gary Ross, scénář: Gary Ross a Olivia Milch, hudba: Daniel Pemberton, kamera: Eigil Bryld, hrají: Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter, Rihanna, Sarah Paulson, James Corden

 

110 minut, 2.39:1, barevný

 

Film:

 

Debbie Ocean (Sandra Bullock), mladší sestra Dannyho Oceana strávila 5 let a 8 měsíců ve vězení plánováním loupeže. Přesvědčí svou dlouholetou kámošku ve zločinu Lou (Cate Blanchett) o velkolepém plánu ukrást náhrdelník od Cartiera za 150 milionů dolarů a společně naverbují další lupičky do týmu – šperkařku Amitu (Mindy Kaling), pouliční zlodějku Constance (Awkwafina), hackerku Leslie (Rihanna), módní designérku Rose Weil (Helena Bonham Carter), šmelinářku Tammy (Sarah Paulson).

debbie-2

V retrospektivě se seznámíme s Claudem Beckerem, díky kterému si Debbie odkroutila svůj trest v lapáku. Toho si Debbie vybrala také pro dost podstatnou roli. Debbie a její parťačky se tak rozhodnou ukrást náhrdelník Toussaint na každoročním Met Gala v New Yorku plném celebrit a zejména úplně tupé herečky (Anne Hathaway).

debbie-3

Debbie a její parťačky je americká loupežnická komedie a spin off kultovní trilogie Dannyho parťáci. Rozdíl, jak jste si zjevně všimli na první pohled je ten, že tentokrát jsou lupiči samé holky a ženy.

 

Dannyho parťáci 3 z roku 2007 vydělali balík a Steven Soderbergh oznámil, že čtyřka nebude kvůli Clooneymu, který řekl, že se v nejlepším má přestat. Ostatně hlavního padoucha hrál ve trojce Al Pacino. V roce 2008 zemřel Bernie Mac a režisér Soderbergh řekl, že série pokračovat v tomto složení už nemůže. V říjnu 2015 se začalo připravovat Ocean´s Eight, kde si tvůrci poměrně zábavně vyřešili, jak sérii rozšířit o novou trilogii, tedy obsazením nejžhavějších ženských hvězd, vesměs těch, které se nakonec objeví v tomto filmu.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist