Debbie a její parťačky (2018)

debbie-5

V průběhu přípravy filmu naplno vypukla kamaň metoo, díky které nakonec filmaři vystřihli epizodní roli Matta Damona, který ve filmu jako jediný zopakoval svou postavu z původní trilogie. Důvod byl mediální shitstorm kvůli jeho výroku o obtěžování žen ve filmovém průmyslu.

 

Steven Soderbergh si u filmu ponechal kredit jako producent a režii studio Warner Bros svěřilo Garymu Rossovi, režisérovi prvních Hunger Games nebo koňského hitu Seabiscuit. Oba se potkali právě na natáčení Hladových her, kde Soderbergh točil se druhým štábem scény z Districtu 11 s vozataji.

debbie-6

Debbie a její parťačky je film narvaný od úvodních titulků product placementem, což ostatně byla i původní série, na druhou stranu film se odehrává v prostředí, které je divácky velmi atraktivní – v prestižní galerii, kde je opravdu na co se dívat. Ve filmu jsou umělecká díla, luxusní šperky, celebrity a ne, opravdu to ani náhodou nepřipomíná Sex ve městě.

 

Film se drží žánrového syžetu heist movie a Rossova režie velmi často cituje Soderberghův originál. Trochu mě ovšem vyděsily české titulky, které pohřbívají řadu vtipných narážek a naopak přidávají humor do scén, kde humor být nemá, takže jsem je asi tak od patnácté minuty téměř přestal číst.

debbie-4

Jak tomu ale bylo už u mužské série, klíčové je herecké obsazení, a to funguje dokonale. Všechny dámy jsou vynikající a návrháři kostýmů se na nich skutečně vyřádili. Soundtrack také slušně šlape a příprava na závěrečnou loupež včetně provedení jednoduše nemá chybu. Suma sumárum, tohle je slušná letní oddychovka, kterou v hlavě příliš dlouho neudržíte, ale to je stejné jako u původních filmů.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

debbie-plakat

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist