Ghost Stories (2017)

ghoststories1

Velká Británie, režie: Andy Nyman, Jeremy Dyson, scénář: Jeremy Dyson, Andy Nyman, kamera: Ole Bratt Birkeland, hudba: Haim Frank Ilfman, hrají: Andy Nyman, Martin Freeman, Alex Lawther, Paul Whitehouse, Paul Warren

98 minut, barevný

Film:

Skeptický profesor Goodman (Andy Nyman) vyvrací zdánlivě nadpřirozené události. S oblibou chodí na představení spiritualistů a okultistů, aby je následně zesměšnil. Jednoho krásného dne ho vyzve jeho dávný idol, kvůli kterému to začal dělat, aby přehodnotil svůj postoj. Vynadá mu do sobeckých zmetků a předá mu desky s trojicí děsivých příběhů, kvůli kterým se stáhl do ústraní. Goodman z úcty ke svému idolu desky přijme. Udělal ale dobře?

ghoststories2

Postupně se setká se třemi vyděšenými lidmi. Noční hlídač Tony Matthews (Paul Whitehouse) prožil v prázdném skladu strašidelné setkání, teenager Simon Rifkind (Alex Lawther) před časem absolvoval děsivou noční jízdu, kvůli které dodnes prožívá život v nechtěném hororu. Třetím vyšetřovaným případem je zážitek důstojného bankéře Mike Priddlea (Martin Freeman), ten prožil setkání s něčím, co zásadně otřáslo jeho do té chvíle dokonalým životem.

ghoststories3

Když Goodman zkoumá tyto příběhy, jeho do této chvíle racionální svět se začíná rozpadat. Je to klam jeho mysli nebo za vším stojí temné síly? Britský horror Ghost Stories doslova nadchl britskou kritiku a vstoupil i do českých kin. Je dílem briského herce Andyho Nymana, který dokonce zasedl i na režisérskou sesli a ze známých tváří angažoval Martina Freemana (Černý panter, Fargo).

ghost_stories_4

A já říkám yes! Angličané mají tyto jemné strašidelné příběhy v krvi. Nečekejte žádné motorovky, ale rafinovanou komorní jízdu kořeněnou suchým britským humorem. Syžet trochu připomíná Kingovu povídku 1408, dojde na přátelské citování Sama Raimiho, ale i M. N. Shyamalana. Musím říct, že pro mě je tohle moc příjemné překvapení a čím méně toho o filmu a ději víte, tím lépe. Herecky je to fantastické, Freeman je naprosto úžasný, Nyman nikdy nehrál lépe a i dosud neznámí herci ve vedlejších rolích hrají velmi přesvědčivě. Je krásné, že se tvůrcům podařilo natočit tento pěkný povídkový horror, který do sebe na konci zapadne, ne úplně hladce, ale zapadne. RealFilm snímek vřele doporučuje ke zhlédnutí.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Ghost_Stories_poster

Přidat komentář

TOPlist