Gradují námluvy mezi studii Disney a Fox

Ostře sledovaná dohoda o nákupu tradičního studia Fox rodinným gigantem Disney směřuje k finiši.

industry_main_bild

   Studio Disney podle Hollywood Reporter včera oznámilo, že je připraveno převzít většinový podíl studia Fox (21st Century Fox) za 71, 3 miliardy amerických dolarů v hotovosti a akciích a součástí dohody je i vyrovnání dluhů, které nejsou součástí obchodní ceny. Dluhy Foxů jsou 13,8 miliardy dolarů. Přebyl tak nabídku Comcast z 13. června, která byla 65 miliard i svou nabídku z loňského prosince.

T

Předseda správní rady a CEO u Disneyho Bob Iger se netají spokojeností nad tím, že nabídli mnohem větší příležitosti pro Foxe, než jejich konkurent a lepší využití jejich nabídky. Obrovský kontrakt samozřejmě sleduje i americká státní správa, která v současnosti řeší podobně obrovský obchod mezi AT&T a Time Warner. Iger ale jedním dechem dodává, že obchod mezi Disneym a Foxem není tak kontroverzní pro zákazníky jako sloučení filmových divizí dvou zábavních gigantů, protože obchod s Warnery bude mít podstatný vliv na americké předplatitele kabelovek a streamovacích služeb, které jsou dnes zásadním zdrojem příjmů a panuje reálná obava, že při šponování ceny by platili američtí občané za televizi výrazně zvýšené poplatky. Lze jen jedním dechem dodat, že nejen američtí občané.

alien_2

Disney neponechal nic náhodě a ještě před učiněním nabídky probíhaly 6 měsíční dobrovolné námluvy s americkými obchodními regulátory. Na druhou stranu odmítl komentovat stavy prodeje evropských aktiv Foxe v Evropě, což jistě bude zase zajímat obchodní regulátory v EU. To se týká zejména gigantu placené televize Sky.

diehard4.0

A co se tedy konkrétně bude dít? Disney přebere všechny značky studia Fox, které čítají společnosti, o kterých jste možná ani nevěděli, že jsou pod Foxem – tedy televizní studio FX, National Geographic, globální streamovací společnost Hulu, Star India a pochopitelně všechny možné obchody, franšízy, které dosud Foxové usurpovali pro sebe a vyčlenili mimo Marvel (Disney už ho dávno koupil, mimochodem) jako třeba X-Men, Fantastická čtyřka a Deadpool. A co patří ještě Foxům? Avatar, Planeta opic, Smrtonosná past, Vetřelec, staré díly Star Wars a mnohé další.

O dějinách studia článek zde.

Přidat komentář

TOPlist