Hollywood se vzchopil z loňského pochodu smrti

Hollywood loni vyprodukoval největší počet propadáků ve své historii, navzdory objektivně koupeným recenzím na databázích a youtube a marketingu nejen na sociálních sítích. K včerejším účetním závěrkám je jasné, že se Hollywood odrazil ode dna.

industry_main_bild

Meziroční srovnání severoamerických tržeb podle Variety dopadlo velmi solidně. Oproti loňsku tržby stouply o 23% a k včerejšku činily 4,9 miliardy dolarů. Tržbám pochopitelně vévodí Disney a je třeba jedním dechem dodat, že menší distributoři jsou biti jak žito.

Loni byl pohled na tržby naprosto tristní. Děsivý průšvih blockbusteru Válka o planetu opic (FOX) producenty hodně znervóznil a slibně rozjetá kariéra Matta Reevese je momentálně hodně pod drobnohledem, zvláště když se upsal nové sólovce batmana u Warnerů, kde se mezitím začalo tajně vyjednávat o režii opět s Benem Affleckem.

Ještě větší průšvih než opičáci ale byla dvojka Nut Job od společnosti Open Road. Film nasazený do více než 4000 kinosálů vynesl 8,3 milionů dolarů a stal se tak nejhorším propadákem loňského léta. Loni to byla zkrátka obrovská katastrofa.

wonderwoman_2

Jenže jestliže se celý Hollywood potápěl, vždy se najde jeden, který se směje. Tím šťastlivcem loňského léta bylo studio Warner Bros s megahity Wonder Woman, Dunkerk a Anabelle: Zrození zla. Warnerům se podařilo natočit nejen divácké hity, ale i filmy podpořené pozitivní kritikou.

black_panther_2

Letošním králem jsou třetí Avengers, ale stejně tak i Černý panter, který velmi příjemně překvapil. Dvojka se už připravuje, jen je škoda, že pantera hrál Chadewick Boseman a objektivně lepší herec Jordan ztvárnil postavu, která už zemřela. Jestliže loni Foxové pohořeli s opičáky, chuť si spravili se sprosťákem Deadpoolem. Dvojka trapného červenoprdelníka stále slušně vydělává. Solidně se dařilo i druhému dílu Star Wars, ale sólovka Solo, která šla do kin minulý týden je objektivně největší kasovní propadák letošního roku. Uvidíme, zda bude nastolený trend pokračovat, ale rozjeté to je slušně a to nás čeká už zanedlouho nový Jurský svět.

 

A jestli si chcete přečíst něco pořádného o světových nebo českých hraných a animovaných filmech, tak sáhněte po našich knihách Ondřeje Slaniny a zejména novince Poutník světem fantazie o Otu Hofmanovi. Najdete je po knihovnách v celé republice a jestli je chcete domů, tak si je objednejte na Kosmasu!

Související článek:

Čína k nelibosti Hollywoodu opět reguluje Hollywood

Přidat komentář

TOPlist