Hollywoodský Evropan Sydney Pollack

absenceofmalice

V roce 1981 Sydney Pollack uvedl do kin svou jedinou spolupráci s Paulem Newmanem Bez zášti (někdy také Bez zlého úmyslu). Policie při pátrání po pohřešovaném odboráři uvízne na mrtvém bodě. Ctižádostivý agent FBI přihraje novinářce (Sally Field) informace o jednom možném podezřelém, ačkoli jsou falešné. Ta se rozhodne šance využít. Přitom ovšem vážně ohrozí existenci dosud bezúhodného obchodníka (Paul Newman). Problém moci a manipulace Pollack natáčel na Floridě jako přímou protiváhu heroizovaným Všem prezidentovým mužům.

tootsie

Už o rok později Pollack natočil svůj největší kasovní hit, který je dodnes mimořádně oblíbený a tím je Tootsie s Dustinem Hoffmanem. Nezaměstnaný herec vycítí příležitost, když objeví casting na ženskou roli. Řekne si, že když ho jako herce nikdo nechce, zkusí to jako herečka. A také se tak stane. Problém nastane, když se v těle starší ženy zamiluje do své herecké kolegyně v podání krásné Jessicy Lange. Komedie plná převleků, záměn a omylů, kde jsou prvotřídní herci Hoffman, Murray, Lange nebo Durning je dodnes špičkovou rodinnou zábavou a Jessica Lange za svůj výkon získala Oskara.

outofafrica

V roce 1985 natočil Sydney Polack svůj kriticky nejlépe hodnocený snímek Vzpomínky na Afriku, za který dostal konečně Oskara za nejlepší režii. Strhující melodramatický román o dánské spisovatelce Karen Blixen (Meryl Streep), která za manželem (Klaus Maria Brandauer) odjede do Keni, kde se zamiluje do lovce Hattona (Robert Redford) popisuje její bohatý životní příběh plný úkladů a lásky. Film chtěl původně natočit Orson Welles, usiloval o něj dokonce i mistr rozmáchlých spektáklů David Lean. Pollack se ale v tomto velkofilmu skutečně rozmáchl. Natáčelo se zejména v Keni s rozpočtem 30 milionů dolarů.

Pages: 1 2 3 4

Přidat komentář

TOPlist