Nejzajímavější filmy o démonických panenkách

Děti s nimi usínají a tulí se k nim, vypráví jim své zážitky s jiskrou v očích a až doslouží, tak často končí na smetišti nebo putují k dalšímu majiteli. Ta druhá varianta však obvykle končí hodně špatně.

dead of night

Existuje něco více bizarního než břichomluvectví? Pokud jezdíte do Karlových Varů, tak jste mohli vidět ceněný britský povídkový horror, který se promítal v sekci Půlnočních filmů během ročníku 2008. Britský snímek Dead of Night patří k žánrovým přehlédnutým klenotům a v anglosaském světě ho zná každý žánrový fanda. Ostatně některé řešení klíčových scén nalezneme později užité ve filmech jako Mlčení jehňátek nebo Temný rytíř. Snímek je povídkový horror tvořený několika samostatnými příběhy, které ale dohromady tvoří velmi slušně fungující celek. Povídka o břichomluvci, kterého ovládala jeho loutka je ovšem jednoznačně mistrovská a neměla by ujít vaší pozornosti.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Jestliže provozujete vúdú a navíc jste masový vrah, který má prostřílené tělo v oddělení hraček vezmete zavděk i mluvící panenkou „Good Guy“. Původní vedlejšák studenta scenáristiky Dona Manciniho je dnes nejen jeho hlavním příjemným zdrojem příjmů, ale zároveň i kultovním hitem. Nejslavnější filmová panenka CHUCKY je tady…

chucky

Série Dětská hra, která později šla vstříc fanouškům a uprostřed série se přejmenovala dle svého hlavního umělého protagonisty spatřila světlo světa v roce 1988. Přání malého Andyho je panenka Good Guy, které ale neřekne nikdo jinak než Chucky. Katherine svému synovi přání pochopitelně splní. Netuší však, že zrovna model, který chlapci pořídila v sobě obsahuje něco, co by rozhodně za normálních okolností nekoupila. Masový vrah Charles Lee Ray, který se vyzná ve vúdú se totiž na útěku před policií vtělil právě do Chuckyho. Jeho další starostí je dostat se z té hnusné panenky do dalšího těla – nejlépe Andyho.

Režisér Tom Holland, který natočil Psycho 2 nebo spolupracoval se Stevenem Spielbergem na proslulých ,,The Amazing Stories“ nastartoval sérii úspěšných horrorů a diváci byli nadšení. Nutno podotknout, že především díky loutkařům proslulé Chucky. Během sledování si povšimněte, jak se Chuckymu mění vizáž. Hlas panence propůjčil Brad Dourif, který se proslavil už filmem Miloše Formana Přelet nad kukaččím hnízdem. Film se dočkal celkem šesti pokračování s klesající kvalitou a stále zvrhlejšího humoru. Příjemným překvapením byl čtvrtý díl s podtitulem Chuckyho nevěsta, kterému se rozhodně nedá upřít černý humor.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Neprávem přehlédnutý horror Jamese Wana Zlověstné ticho z roku 2007 přinesl pořádnou porci démonických loutek. Jamie Ashen (Ryan Kwanten) je šťastně ženatý. Jednoho dne objeví přede dveřmi tajemný balíček bez udaného odesílatele, ve kterém se ukrývá stará břichomluvecká loutka. Během chvíle, kdy si Jamie skočí do obchodu pro večeři, nastane v jeho bytě zlověstné ticho. Loutka ožívá a Jamieho žena Lisa se ocitá v nebezpečí. Když se Jamie vrátí domů, ještě slyší, jak na něj Lisa volá z ložnice. Ve skutečnosti už je ale mrtvá. Její tělo je zahaleno prostěradlem, které ukrývá tvář zmrzačenou v hrozivém výrazu…

dead silence
Detektiv Lipton (Donnie Wahlberg) považuje Jamieho za hlavního podezřelého z vraždy. V bytě se nenachází žádné známky násilného vniknutí, všude jsou jen jeho otisky a on byl poslední, kdo viděl Lisu naživu. Snaží se detektiva upozornit na starou loutku, která se u něj chvíli předtím objevila. Liptonovi se ale zdá divné i to, že slyšel Lisu mluvit, ačkoliv jí vrah vyřízl jazyk předtím, než Jamie přišel z nákupu.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Zlověstné ticho je velmi slušně natočeným napínavým horrorem bez potoků krve, kterým Wan předznamenal svůj mistrovský žánrový kus V zajetí démonů, kde uspěl na výbornou a představil na začátku filmu démonickou panenku Anabelle.

annabelle1

Kritici sice na Annabelle tentokrát nenechali nit suchou, ale střízlivý rozpočet z filmu udělal megahit už během prvního týdne promítání na světovém trhu. Film má už dvě veleúspěšná pokračování.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist