V.I.P. Výhled

Uběhla již nějaká doba od posledního V.I.P. Výhledu a i přes absenci Deadpool 2 a Avengers 3, tedy dvou megaprůšvihů, po kterých neštěkne za půl roku ani pes, se přeci jen v českých kinech etablovalo pár zajímavých filmů. Je tady rubrika pro ty, které nebaví číst.

nikdys_nebyl_4

Nikdys nebyl

Děj: Emeritní voják se nechává najímat zoufalými lidmi, aby sjednal spravedlnost tam, kde úřady selhaly. Jeho poslední fuška na záchranu mladé dívky se ale ošklivě vymkne.

Verdikt: Režisérka Lynn Ramsey mě příjemně překvapila, protože když si představím, co by se scénářem provedl Nicolas Winding Refn, tak adaptace tohoto brutálního příběhu dopadla vlastně hodně slušně. Scorsese by tedy měl dostat tučný šek a minimálně poděkování v titulcích by si zasloužil i David Cronenberg, jehož Dějiny násilí jsou ve filmu rovněž hojně citovány. Nikdys nebyl, který se v Německu hraje jako A Beautiful Day asi nebude úplně film, který byste si zařadili do svého soukromého Top 10, ale udělal na mě podobně dobrý dojem jako třeba Andersonův Mechanik.

solo_star_wars

Solo: Star Wars Story

Děj: Jaký je příběh Hana Sola, nejoblíbenější postavy Hvězdných válek? To je příběh tohoto spin offu velkých Star Wars.

Verdikt: Tak v čem tkví důvod, že Solo u diváků neboduje? Inu, těžko říct, protože ten film je z nových Star Wars objektivně nejlépe natočený. Howard dokáže dávkovat akci, ostatně film stříhal geniální Pietro Scalia, romantiku a humor s profesionální zručností, uspokojí fanoušky série a vše vypadá naprosto fantasticky. Herci jsou solidní, všichni chápou v čem hrají, nedočkáte se žádných osudových momentů a když dojde k finálnímu zvratu o kterém diváci horečně diskutují, je to nečekané, ale přitom vlastně naprosto logické.

Dlouhometrážní recenze

ghost_stories_4

Ghost Stories

Děj: Vědec ve středním věku našel smysl existence v souboji s lidmi, kteří parazitují na paranormálních jevech. Je však konfrontován se třemi příběhy, které nejdou vysvětlit. Proč je vystaven této zkoušce?

Verdikt: A já říkám yes! Angličané mají tyto jemné strašidelné příběhy v krvi. Nečekejte žádné motorovky, ale rafinovanou komorní jízdu kořeněnou suchým britským humorem. Syžet trochu připomíná Kingovu povídku 1408, dojde na přátelské citování Sama Raimiho, ale i M. N. Shyamalana. Musím říct, že pro mě je tohle moc příjemné překvapení a čím méně toho o filmu a ději víte, tím lépe. Herecky je to fantastické, Freeman je naprosto úžasný, Nyman nikdy nehrál lépe a i dosud neznámí herci ve vedlejších rolích hrají velmi přesvědčivě. Je krásné, že se tvůrcům podařilo natočit tento pěkný povídkový horror, který do sebe na konci zapadne, ne úplně hladce, ale zapadne. RealFilm snímek vřele doporučuje ke zhlédnutí.

Dlouhometrážní recenze

debbie-2

Debbie a její parťačky

Děj: Sestru Dannyho Oceana pustili z lapáku a ta místo, aby sekala dobrotu, dá dohromady kámošky a jiné lumenky, aby se vrhly na krádež luxusního šperku během MET Gala.

Verdikt: Jak tomu ale bylo už u mužské série, klíčové je herecké obsazení, a to funguje dokonale. Všechny dámy jsou vynikající a návrháři kostýmů se na nich skutečně vyřádili. Soundtrack také slušně šlape a příprava na závěrečnou loupež včetně provedení jednoduše nemá chybu. Suma sumárum, tohle je slušná letní oddychovka, kterou v hlavě příliš dlouho neudržíte, ale to je stejné jako u původních filmů.

Dlouhometrážní recenze

Přidat komentář

TOPlist