Hotel Artemis (2018)

hotel_artemis

Velká Británie/USA, režie a scénář: Drew Pearce, hudba: Cliff Martinez, kamera: Chung-hoon Chung, střih: Gardner Gould, Paul Zucker, hrají: Jodie Foster, Sterling K. Brown, Sofia Boutella, Jeff Goldblum, Brian Tyree Henry, Jenny Slate, ZachaQuinto, Charlie Day, Dave Bautista, Kenneth Choi

 

94 minut, barevný

 

Film:

 

Artemis – mytologická řecká bohyně, která se narodila v utajení, aby byla ochráněna před hněvem bohyně Héry, královny bohů.

 

Desatero návštěvníků hotelu Artemis: 1) žádné rvačky nebo zabíjení ostatních pacientů, 2) žádné neslušné nebo nevhodné chování vůči zaměstnancům Hotelu Artemis, 3) žádné zbraně, 4) členství musí být plně hrazeno v předstihu, 5) členové s propadlým členstvím mají zákaz vstupu, 6) zákaz fotografování a nahrávání, 7) zákaz konzumace doneseného jídla nebo pití, 8) žádné návštěvy, 9) jestliže je člen kompromitován nebo vede k prozrazení tohoto místa, bude mu okamžitě ukončeno členství, 10) Pravidla Hotelu Artemis jsou konečná a nebude o nich diskutováno.

02MK0395.RAF

Blízká budoucnost. Velmi neklidná. Chaos. Bída. Policejní represe. Parta ozbrojených chlápků vyloupí banku a všechno jde do kopru. Waikiki (Sterling K. Brown) koupí pár kulek, ale jeho bratr Honolulu (Brian Tyree Henry) je na tom bez neprůstřelné vesty mnohem hůř. Zločinci si ale v budoucnosti platí členství v elitním klubu Hotelu Artemis, který je maskovaným zdravotnickým zařízením. To vede v podroušeném stavu stárnoucí Sestra (Jodie Foster), která už je dávno bez licence, ale tohle jí vyhovuje.

 

Takové místo jako Hotel Artemis má svá pravidla a ty jsou třeba dodržovat. Do této noci je všichni dodržovali, jenže dnešní večer bude všechno jinak. V hotelu totiž bydlí Nice (Sofia Boutella) – nájemná vražedkyně brousící si nůž na jednoho z klientů, Acapulco (Charlie Day) – prostořeký gangster, který by odtamtud zatraceně rád vypadnul nebo Everest (Dave Bautista) – hromotluk z ulice, který Sestře zajišťuje servis, když si na její drobounkou postavu někdo otevírá ústa.

02MK9686.RAF

Sci-fi noirové béčko Hotel Artemis mi od počátku připomínalo rané Carpenterovky a mám je rád, ostatně Útěk z New Yorku jsem viděl bezpočtukrát:,,Říkej mi, Hade.“ V Hotelu Artemis se dočkáte také poukazování na sociální nespravedlnosti, ale v prvé řadě jde o hru. Máme uzavřený prostor, v něm jsou zkažené postavy nazývané krycími jmény, jsme přeci v noirovém filmu, venku zuří demonstrace a vevnitř…tam je to ještě horší.

 

Hodně lidí očekávalo, že se ve filmu budou všichni mlátit a zabíjet, ale to svědčí pouze o neschopnosti pochopit žánr. Akční scény ve filmu samozřejmě jsou, ale v noiru jde o něco úplně jiného. Drew Pearce je podepsán pod scénáři k Iron Manu 3 a Mission Impossible: Národ grázlů a teď dostal drobný obolus na natočení této vycházejícími hvězdami nabitý filmík, kterému v čele dominuje pochopitelně Jodie Foster. Hodně lidí se diví, že takovou roli vzala, ale na druhou stranu, já se nedivím vůbec. Je to hlavní role a hrát tam je bezesporu co.

02MK1173.RAF

Hotel Artemis není dokonalý film, je to přiznané béčko a na nic si nehraje. Jsou v něm úsměvné hlášky, herci náležitě přehrávají, jak se na žánr sluší a patří. Zkrátka, žádné umění, ale solidně odvedená hříčka s výbornou kamerou.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

PRÁVĚ VYŠLA NAŠE NOVÁ KNIHA O OTU HOFMANOVI – POUTNÍK SVĚTEM FANTAZIE

obalka_Poutnik_realfilm

Knihu Poutník světem fantazie vydává Charon media a můžete si jí koupit v distribuci společnosti Kosmas.

 

Všechny informace: www.otahofman90.cz

Oficiální facebook: otahofman, #poutniksvetemfantazie

Přidat komentář

TOPlist