Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Mamma Mia! Here We Go Again

režie: Ol Parker, scénář: Ol Parker, Richard Curtis, Catherine Johnson, kamera: Robert D. Yeoman, hudba: Benny Anderson, Björn Ulvaeus, hrají: Amanda Seyfried, Lily James, Meryl Streep, Pierce Brosnan, Andy Garcia, Colin Firth, Stellan Skarsgård, Christine Baranski, Julie Walters, Dominic Cooper, Cher

 

114 minut, barevný

 

Film:

 

Od prvního dílu uteklo 10 let a zhruba stejný čas utekl i u filmových hrdinů. Donna (Meryl Streep) zemřela a její dcera Sophie (Amanda Seyfried) plánuje velkolepé znovuotevření rodinného hotelu na řeckém Kalokairi. Jako opora je tam jeden z tatínků (Pierce Brosnan), zatímco její manžel Sky (Dominic Cooper) zvažuje nabídku na práci v New Yorku.

 

Sophie stále myslí na svou maminku a paralelně se odvíjí Donnin příběh zamlada (Lily James), kterak po absolutoriu školy cestuje po Evropě a potká své tři známé nápadníky. Mnohem víc se nám tak odkryje příběh netradiční sympatické rodiny.

Mamma Mia! Here We Go Again

Oba příběhy se rafinovaně proplétají a propojují písničkami švédské kapely ABBA, ať už novými aranžemi kousků, které zazněly už v minulém díle, nebo hity, na něž se předtím nedostalo.

Je to přesně deset let, co muzikál Mamma Mia! vydělal přes 600 milionů dolarů a v Čechách jej navštívilo dost neskutečných 750 tisíc diváků. Ostatně na dvojku je premiéra na většině míst už beznadějně vyprodaná. Abba zkrátka pořád táhne.

Mamma Mia, Here We Go Again!

Benny Anderson, člen skupiny ABBA, se na pokračování podílel jako výkonný producent a dodává: „Jsem moc rád, že se nám vrátili všichni herci, a hlavně že jsme jako mladou verzi Donny obsadili Lily James. Ta holka skvěle zpívá, ale navíc vás hned v první záběru přesvědčí, že tohle je pravá Donna,“ říká Anderson.

Druhý díl Mamma Mia dělali téměř stejní autoři jako jedničku, ale tentokrát neměli k dispozici muzikálovou předlohu. Potřebovali proto najmout autora, který by rozepsal původní příběh. Námět druhého dílu sepsal Richard Curtis a navrhl jim za sebe náhradu. Tou byl Ol Parker, scenárista veleúspěšné milé komedie Báječný hotel Marigold a kromě toho, že ho nechali napsat scénář, svěřili mu do rukou také režijní otěže. Je ale třeba dodat, že muzikálová čísla a choreografii dělali stejní tvůrci jako u jedničky, ale i jevištního muzikálu, tedy hudební režisér Martin Koch a choreografii Anthony Van Vaast.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist