Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Mamma Mia! Here We Go Again

Producenti oslovili několik režisérů, ale ti odmítali jeden po druhém. Kdo se ale všem zamlouval byl Ol Parker, protože ačkoli nikdy žádný muzikál nerežíroval, látku znal velmi dobře a navíc ho hlavní producenti znali. Parkera navíc provází pověst velkého dříče, který ale dokáže navodit dobrou atmosféru na place, tedy to, co je pro tento druh podívané dost klíčové.

Curtis a Parker jsou milovníci skupiny Abba, o které mají doslova encyklopedické znalosti. Bylo tedy jasné, že příběh složený z největších hitů musí opět navazovat na reálůie popsaný v písních. Některé hity se opakují z jedničky, ale dočkáte se také Waterloo zpívané v pařížské restauraci za šermování baget, I Have a Dream a mnohých dalších. Nepředpokládám, že byste písně Abby neznali nebo je neměli rádi, to byste těžko takový snímek překousli, notabene druhý díl.

mamma-mia-here-we-go-again

Výborným přínosem dvojky je obsazení Lily James (Nejtemnější hodina, Baby Driver), která mě nepřestává fascinovat. V každém filmu je naprosto jiná a ta šla tedy minimálně třikrát, když se v nebi rozděloval talent. Ostatně zahrát si Meryl Streep zamlada a obstát, to chce také velkou odvahu.

 

Do dvojky se vrátili všichni z jedničky, ale zdaleka nemají takový prostor. Je dobré, že dávkování hvězd na plátno je dostatečně nápadité, aby film gradoval až do velkého finále, kdy se Parkerovi podařilo všechny protagonisty skvěle prodat. Na hercích je znát, že je práce baví a tak to má být. Někdy je na dvojkách až příliš vidět, že si jdou někteří jedinci jen pro prachy na nájem, ale to není tento případ.

 

Tento film je určen ženskému publiku, má z 99% ženské hrdinky a i příběh je napsaný tak, že mužské osazenstvo příliš nezaujme, navíc finále snímku je nečekaně melodramatické. Myslím, že film uspokojí všechny, kterým se líbila jednička.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist