Mrakodrap (2018)

mrakodrap_1

Skyscraper, USA, režie: Rawson Marshall Thurber, scénář: Rawson Marshall Thurber, kamera: Robert Elswit, hudba: Steve Jablonsky, hrají: Dwayne Johnson, Neve Campbell, Chin Han, Pablo Schreiber, Noah Taylor, Roland Møller, Hannah Quinlivan

 

103 minut, 2.39:1, ARRI Alexa, barevný

 

Film:

 

Hongkongská Perla je nejvyšší a zároveň nejlépe zabezpečená budova na světě. Přesto její majitelé najmou zkušeného bezpečnostního experta Willa Sawyera (Dwayne Johnson), aby to oficiálně potvrdil. Jenže v budově začne hořet a o technickou závadu se rozhodně nejedná.

mrakodrap_6

Will je bývalý šéf týmu FBI, který se specializoval na záchranu rukojmích, zažil už leccos, ostatně je to vidět na jeho těle. Chybí mu totiž noha, kterou nahradila protéza z ušlechtilého materiálu. Požár se rychle šíří a Will zjistí, že právě on je podle policie odpovědný za jeho založení. I když se zrovna pohybuje mimo budovu, bude muset rychle dovnitř, protože v jednom z nejvyšších pater je uvězněna jeho žena (Neve Campbell) se dvěma dětmi. A to stále ještě není všechno, v mrakodrapu se pohybuje ozbrojený gang, se kterým se bude muset Will taky vypořádat, pokud chce své blízké zachránit.

mrakodrap_2

Mrakodrap je přesně ten druh filmu, u kterého je dobré odevzdat mozek ve foyer uvaděčce a zasednout do kina, kde se necháte 100 minut pasivně bavit. Rawson Marshall Thurber, který natočil už 3 komediální filmy, které vydělaly jmění (Vybíjená, Millerovi na tripu, Centrální inteligence) se nechal zlákat na dosud největší rozpočet, který měl kdy k dispozici, bratru 125 milionů dolarů a není to komedie a vyšel vstříc hlavní hvězdě a producentovi filmu Dwaynu Johnsonovi. Jen pro informaci původně oslovení režiséři Mrakodrapu byli Roland Emmerich a Brad Peyton, ale oběma režisérům se do toho příliš nechtělo.

mrakodrap_3

Thurber se ujal i napsání scénáře, kde namixoval příměsi Skleněného pekla,  Smrtonosné pasti a a hongkonských akčňáků přelomu osmdesátých a devadesátých let a moc se přitom nezapotil. Skákal Bruce Willis na laně z jeřábu na střeše mrakodrapu? Ano. Skáče Dwayne Johnson na laně z jeřábu DO mrakodrapu? Ano. Je ve Smrtonosné pasti akčním vrcholem výbuch ve výtahové šachtě? Ano. Je klíčovou scénou hoření ve výtahové šachtě i v Mrakodrapu? Ano.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist