POD POVRCHEM: Výstava Ota Hofman 90 v Českém centru v Mnichově

28. června jsme zahájili vernisáží výstavu Ota Hofman 90 v Českém centru v Mnichově během které jsme měli besedu Ondřeje Slaniny s producentem Gertem Münterferingem, jenž stál za financováním Pana Tau, Chobotnic nebo Návštěvníků.

Mnichov_vernisaz_1

V Českém centru Mnichov můžete až do konce srpna navštívit výstavu Ota Hofman 90, kterou zpracovali kurátoři Ondřej SlaninaMartinem Hůrkou. Ota Hofman 90 není obvyklou panelovou výstavou, každý návštěvník je vtažen do světa fantazie, naučí se čarovat s buřinkou, projde si labyrintem tvorby Oty Hofmana a na jednotlivých panelech se seznámí s aspekty tvorby Oty Hofmana. Nejedná se tak jen o prostý výčet faktů, ale o souvislosti, proč je Ota Hofman vnímán jako spojovatel Východu se Západem s interaktivní zábavou a 3D artefakty.

Martin Hůrka

Martin Hůrka

Výstava je v připravena v českém a německém jazyce a je také vhodným edukativním prvkem i pro školy. V sobotu oba kurátoři dělali workshop pro děti z Mnichova a okolí navštěvující českou školu. Návštěvníci si budou moci v expozici modelovat formelínou oblíbené Chobotničky nebo si vyzkouší psát na autentickém psacím stroji Oty Hofmana.

vernisaz_Mnichov_2

Vernisáž poctil svou přítomností Gert Münterfering, který od roku 1963 řídil výrobu dětské tvorby na stanici WDR a společně s Otou Hofmanem přivedli k německým obrazovkám Pana Tau, Chobotnice z druhého patra, Lucie postrach ulice, Návštěvníky, ale díky němu vznikla také Arabela nebo prosadil zelenou legendárnímu animovanému Krtečkovi.

K výstavě proběhne také doprovodný program, během kterého se bude konat také projekce filmu Třetí princ natočeného podle scénáře Oty Hofmana v mnichovském kině Arena, a to již 4. července od 19 hodin.

 

INFO DEUTSCH

Přidat komentář

TOPlist