Průvodce filmy o Kmotrovi

Al Pacino ve filmu samozřejmě hraje strhující herecký koncert, ale i přes vysoký rozpočet 55 milionů dolarů, který byl v té době srovnatelný s trikově nadupaným Total Recallem studio odmítlo vyplatit požadovaný honorář 5 milionů Robertu Duvallovi, jehož úloha byla producenty trojky značně podhodnocena. Při vší úctě George Hamilton tohoto mimořádného herce nahradit nedokázal.

Francis Ford Coppola

Coppola ovšem film natočit musel a potřeboval, protože jeho Tucker s Jeffem Bridgesem byl takový komerční průšvih, že již poněkolikáté čelil bankrotu a musel by propustit řadu zaměstnanců. Nikdo mu to ovšem neusnadňoval. Pacino chtěl sedm milionů a procenta z výdělku a Coppola na něj řval, že mu dá pět nebo film začne scénou z jeho pohřbu a ať si laskavě uvědomí, že deset let nenatočil nic, na co by se dalo dívat. Pacino pochopitelně nakonec souhlasil i s touto ,,almužnou“.

Coppola neměl dostatek času na výrobu filmu, dostal šestinový honorář, než jaký požadoval a neměl k dispozici herce, které chtěl jenom kvůli aroganci lidí, kteří v té době operovali jenom s tím, že je v zoufalé situaci. Nadprůměrný výsledek je tak pouze dílem fenomenální invence Francise Forda Coppoly.

 

Pages: 1 2 3 4

Přidat komentář

TOPlist