Sicario 2: Soldado (2018)

soldado_1
USA/Itálie, Sicario: Day of the Soldado, režie: Stefano Sollima, scénář: Taylor Sheridan, kamera: Dariusz Wolski, hudba: Hildur Guðnadóttir, střih: Matthew Newman, hrají: Josh Brolin, Benicio Del Toro, Isabela Moner, Jeffrey Donovan, Catherine Keener, Matthew Modine

122 minut, 2.39:1, ARRI Alexa, barevný

Film:

Překvapivě úspěšný drsný thriller o válce s drogovými kartely Sicario, který jen v kinech vydělal bezmála 100 milionů dolarů a velký úspěch slavil i na VOD má pokračování.

V drogové válce neplatí žádná pravidla – a když kartely začaly převádět teroristy přes americké hranice, federální agent Matt Graver (Josh Brolin) vyzve tajemného Alejandra (Benicio Del ToroMalý princ, Sicario, Obvyklí podezřelí), kterému hlavoun kartelu vyvraždil rodinu, aby všemi prostředky, včetně těch nezákonných, válku eskaloval. Aby rozpoutal válku, unese Alejandro hlavounovu dceru Isabel (Isabela Moner) – ale když se z dívky stane vedlejší oběť konfliktu, její osud tyto dva muže rozdělí, protože zpochybní vše, za co bojují.

soldado_2

Scenáristicky film opět jistí výborný autor Taylor Sheridan. Emily Blunt je ve druhém díle ze série venku, ale zůstali matadoři Benicio Del Toro a Josh Brolin. Režíroval Stefano Sollima, který je podepsaný pod hodně drsným thrillerem Suburra. Ten do směřování příběhu přinesl řadu změn. Řekl, že se mu nelíbí postava agentky v podání Blunt z důvodu, že nestojí o žádný morální kompas a nechce v ní pokračovat. To se Sheridanovi líbilo, ostatně sám si uvědomoval, že její postavu v jedničce uzavřel. Soldado tak přichází s načrtnutými postavami a stojí jako samostatný film. Znalost jedničky pro návštěvu kina není nutná, ale určitě neuškodí.

 

Sheridan se v každém svém filmu pouští do nějakého aktuálního tématu a Soldado si bere na paškál obchod s lidmi, který zjevně nastolil nový směr organizovaného zločinu. Mimochodem obchod s lidmi vydělává dvakrát více než celý filmový průmysl dohromady a tenhle film by mohl pár lidem otevřít oči, ale to je samozřejmě naivní představa. Co mi přijde trapné, že se proti filmu v Americe opět ozývají různé iniciativy, že film zobrazuje stereotypy o muslimech a Mexičanech. To je skutečně na pováženou.

sicario2_4

Sollimova filmografie čítající zejména již zmíněnou Suburru nebo mafiánský seriál Gomora patřící k nejlepším show současnosti svědčí, že se s ničím moc nepáře. Umí dokonale temnou atmosféru, akci a velmi zřídka u něj probleskne i lehký záchvěv humoru. S režiií Dennise Vileneuva se to nedá srovnat. Oba točí jinak, přesto se Sollimovi podařilo udržet tón prvního filmu.

Velkými devizami snímku jsou herecké výkony Joshe Brolina a Benicia Del Tora, kteří jsou naprosto fantastičtí. Tihle dva nejsou žádní Postradatelní, ale pěkně ostří pánové. Podařilo se také obsadit dva skvělé dětské herce, a to nadějnou Isabel Mores a chameleona Elijaha Rodrigueze.

sicario2_5

Sicario Soldado je nadupaný snímek, uteče jako voda, pořádně v něm hučí, bouchá, hýbe se, střílí se. Mnohokrát se leknete a párkrát se budete hodně divit, protože tohle není typický Hollywood. Nikdo si tu nemůže být jistý, děti, ženy, matky, policajti, tady to může koupit každý. Realfilm snímek vřele doporučuje ke zhlédnutí a pokud možno v kině s kvalitním zvukem.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

sicario-poster

Přidat komentář

TOPlist