V.I.P. Výhled

Letošní léto je nabité hity, takže je tady rubrika pro ty, které nebaví číst.

01_Studena_valka

Studená válka

Děj: Osudový vztah muže a ženy z hudební branže na pozadí poválečného Polska během jeho stalinské éry.

Verdikt: Studená válka je hereckým koncertem ústředního dua, ve kterém je zajímavý prostor ještě pro dva zajímavé epizodické charaktery. Postavu režiséra Michela hraje známý francouzský režisér Cédric Kahn a druhého přesvědčeného bolševika Borys Szyc. Jak už to tak bývá doma není nikdo prorokem. Poláci režisérovi vytkli, že se od komunismu ve filmu více nedistancoval a neukázal jeho krůzu v celé své hanebnosti. To je ale samozřejmě nesmysl. Z tohoto filmu vás bude mrazit po celou dobu a tvůrci k tomu nepotřebují žádné křičící policajty od tajných.

DLOUHOMETRÁŽNÍ RECENZE

Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again!

Děj: Volné pokračování úspěšného muzikálu sleduje další osudy dcery Donny a zároveň Donnina setkávání s jejími třemi muži za doprovodu slavných hitů skupiny Abba.

Verdikt:

Do dvojky se vrátili všichni z jedničky, ale zdaleka nemají takový prostor. Je dobré, že dávkování hvězd na plátno je dostatečně nápadité, aby film gradoval až do velkého finále, kdy se Parkerovi podařilo všechny protagonisty skvěle prodat. Na hercích je znát, že je práce baví a tak to má být. Někdy je na dvojkách až příliš vidět, že si jdou někteří jedinci jen pro prachy na nájem, ale to není tento případ.  Tento film je určen ženskému publiku, má z 99% ženské hrdinky a i příběh je napsaný tak, že mužské osazenstvo příliš nezaujme, navíc finále snímku je nečekaně melodramatické. Myslím, že film uspokojí všechny, kterým se líbila jednička.

DLOUHOMETRÁŽNÍ RECENZE

Foto1

Úsměvy smutných mužů

Děj: Autobiografický příběh Josefa Formánka o hlubokém pádu publicisty a zejména alkoholika.

Verdikt: Úsměvy smutných mužů je zdařilý film, netrpí žádnou výraznou profesionální vadou, je solidně řemeslně odveden, má skvělé herecké výkony a přiměřenou stopáž. U mě tedy vládne spokojenost a pocit, že jsem konečně odcházel z českého filmu s tím, že jsem myslel na téma filmu a nikoli na to, že jsem nerozuměl dialogům, že měl film špatný zvuk nebo přemýšlel nad tím, na co jsem se to právě hodinu a půl díval. A myslím si, že tenhle film má na to, aby se promítal i v cizině.

DLOUHOMETRÁŽNÍ RECENZE

mrakodrap_4

Mrakodrap

Děj: Nepříliš originální variace na Skleněné peklo a Smrtonosnou past, která je říznuta rodinným příběhem.

Verdikt: Hongkongská i americká kinematografie má jeden společný znak. Kladné postavy musí být jasně kladné a záporné jasně záporné a dobro vždy zvítězí nad zlem. Bylo to tak vždy a zřejmě ani neočekáváte, že by to mělo dopadnout jinak. Mrakodrap je rozhodně lepší než trailer, nabízí slušnou pop cornovou zábavu. Nic víc ale ani nic míň.

DLOUHOMETRÁŽNÍ RECENZE

sicario2_4

Sicario: Soldado

Děj: Volné pokračování drsného thrilleru o boji s mexickými drogovými kartely.

Verdikt: Sicario Soldado je nadupaný snímek, uteče jako voda, pořádně v něm hučí, bouchá, hýbe se, střílí se. Mnohokrát se leknete a párkrát se budete hodně divit, protože tohle není typický Hollywood. Nikdo si tu nemůže být jistý, děti, ženy, matky, policajti, tady to může koupit každý. Realfilm snímek vřele doporučuje ke zhlédnutí a pokud možno v kině s kvalitním zvukem.

DLOUHOMETRÁŽNÍ RECENZE

Přidat komentář

TOPlist