MEG: Monstrum z hlubin (2018)

meg_1

USA/Čína, režie: Jon Turtletaub, scénář: Dean Georgaris, Belle Avery, Jon Hoeber, Erich Hoeber, Steve Alten, kamera: Tom Stern, hudba: Harry Gregson-Williams, střih: Steven Kemper, Kelly Matsumoto, hrají: Jason Statham, Winston Chao, Li Bingbing, Ruby Rose, Clifton Colins, Rainn Wilson, Jessica McNamee, Masi Oka

 

131 minut, 2.39:1, 2K, barevný

 

Film:

 

Hlubinná ponorka, která prováděla průzkum v rámci mezinárodního podmořského programu, byla napadena obrovským tvorem, který byl dosud považován za vyhynulý, a nyní leží na dně Mariánského příkopu, respektive ještě níž… i s posádkou uvězněnou v poškozené ponorce. S krátícím se časem najme vizionářský čínský oceánograf (Winston Chao) zkušeného záchranáře Jonase Taylora (Jason Statham), aby zachránil posádku ponorky – i samotný oceán – před nezadržitelnou hrozbou: téměř 29 metrů dlouhým prehistorickým žralokem, známým jako megalodon. Nebo tak nějak…

meg_2

Kniha podle které je film natočený vyšla už v roce 1997 a za 1 milion dolarů vydražilo práva na zfilmování studio Disney. Jenže v roce 1999 natočilo studio Warner Bros Deep Blue Sea a u Disneyho pochopili, že s těmi žraloky to už asi až tak žhavé nebude. Naštvaný Alten napsal podle své knihy scénář a odnesl ho jinam, kde ho zahlédl Guillermo Del Toro. Ten projekt ukázal producentu Gordonovi, který ale dal nakonec přednost velmi slabému pokračování Lara Croft, kde nechybí…ano, scéna se žralokem.

meg_3

Následně se kolem projektu motal George Clooney, jenže čas kvapil, než se u něj objevil Eli Roth. Ten film znovu rozpohyboval, jenže když studio zjistilo, že má v plánu utratit 150 mega, natočit divácky nepřístupný film a do hlavní role obsadit sám sebe, rozhodli se ho z důvodu kreativních důvodů vykopnout. Čti, nechal si vyplatit honorář, než se nechal poslat k šípku. V této době už byl Disney dávno v trapu a projekt převzali u Warnerů, kteří angažovali Jona Turtletauba a velkou populární hvězdu Jasona Stathama, který v Říši Středu patří mezi Top Herce.

meg_4

Tenhle film byl od začátku myšlen jako únikový letní film a je nesmysl vyčítat mu cokoli jiného. Turtletaub tyhle rodinné věci, ne nedělám si srandu, umí a Statham má charisma jako mořský ďas. Ostatně jsem si vzpomněl, že před herectvím reprezentoval UK ve skocích do vody a tady to filmaři evidentně zúročili. Vypněte mozek, naloďte se, v kině je to zkrátka dobrý. A hláška, je to megalodon je naprosto bizarní ale vtipná. Nic geniálního nečekejte, ale já se bavil.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist