Mission: Impossible – Fallout (2018)

MISSION: IMPOSSIBLE - FALLOUT

USA, režie: Christopher McQuarrie, scénář: Christopher McQuarrie, kamera: Rob Hardy, hudba: Lorne Balfe, ústřední melodie: Lalo Schifrin, střih: Eddie Hamilton, hrají: Tom Cruise, Simon Pegg, Rebecca Ferguson, Henry Cavill, Alec Baldwin, Angela Basset, Sean Harris

 

147 minut, 2.39:1, 35 mm a DXL RAW, 4K, barevný

 

Film:

 

Ethan Hunt si vždycky zvolil misi, místo aby ten prokletý disk nechal jednou prostě jenom shořet. Pět misí splnil, okolnostem navzdory. Tentokrát úplně nevyšla koupě plutonia na černém trhu v centru Berlína a voilá ve smrtelném ohrožení se ocitne Řím, Meka a Jerzalém. Ethan je přesvědčen, že pouze on se svým týmem Benjim (Simon Pegg) a Lutherem (Ving Rhames) dokáže tragickou chybu napravit. Naprostý opak si ovšem myslí CIA v čele s drsnou šéfovou (Angela Basset), která do jejich týmu, navzdory protestům Alana Hanleyho (Alec Baldwin) nasadí hromotluka Walkera (Henry Cavill).

Do hry vstupují další hráči, kteří Ethanovi kladou do cesty všelijaké úklady a přitom není vůbec jasné, kdo je s kým a proč. Proč se třeba vrátila půvabná Ilsa (Rebecca Ferguson)? A proč se jaderné zbraně mění za padlé špiony místo peněz? Připravte se na nejlepší Mission Impossible.

MISSION: IMPOSSIBLE - FALLOUT

   „Filmem Mission: Impossible – Fallout vrcholí celá série“, říká Tom Cruise. „Vrací se většina postav, které se objevily v předchozích dílech, a dovypráví se všechny příběhové linky. Pro Ethana je to velmi osobní, ale na druhé straně také velmi epická cesta,“ dodává herec.

MISSION: IMPOSSIBLE - FALLOUT

Christopher McQuarrie je první režisér, který se k Mission vrátil. Po velkém úspěchu dílu s podtitulem Národ grázlů dostal další příležitost, kterou přijal s podmínkou, že mu bude umožněno změnit vizuální styl filmu a tempo vyprávění. „Chtěl, aby to působilo, jako když oba filmy točili různí režiséři, a zvládl to bravurně. Co zůstalo stejné, je drsná povaha celého snímku a jeho hrdinů. Pro Chrise nebylo nic nemožné, co ho napadlo, to jsme natočili,“ prozradil Cruise. Je také dobré zmínit, že McQuarrie je kromě stále lepšího režisérského vedení pořád brilantním scenáristou, který má na kontě třeba úžasné Obvyklé podezřelé.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist