Němečtí producenti chtěli přeobsadit Pana Tau a neuvěříte kým

Pan Tau byl ve své době skutečně jedinečný hit, učaroval divákům v obou železnou oponou rozdělených evropských zemích, takže se nelze divit, že s každou sérií rostl tlak na vyšší sledovanost.

 

Otto Šimánek jako Pan Tau, 1978 _ Otto Hofman Bildarchiv

Otto Šimánek jako Pan Tau, 1978 _ Otto Hofman Bildarchiv

Jak už z našeho webu víte, v těchto dnech probíhají výstavy Ota Hofman 90Městské knihovně Poděbrady a v Českém centru Mnichov, které budou k vidění až do konce letních prádznin. Právě na moderované diskusi konané na vernisáži v Českém centrum Mnichov mezi německým producentem Gertem Münterferingem a producentem projektu Ota Hofman 90 Ondřejem Slaninou došlo na řadu zajímavých odhalení.

IMG_8001

,,Při natáčení každé série na mě rostl tlak obsazovat německé herce nebo velké hvězdy,“ řekl Gert Münterfering a pokračuje:,,jenže já byl s českými herci spokojen. Po pravdě jsem neměl zájem objíždět německá divadla a obsazovat německé herce. Ota Hofman psal postavy na tělo svým hercům a prostě to fungovalo. Při třetí sérii se uvažovalo o obsazení Pana Tau hercem Robinem Williamsem (Svět podle Garpa, Dobrý Will Hunting, Insomnia, Final Cut), který v té době vládl kinům s komedií Dobré ráno, Vietname a dokonce panoval názor, že by měl Pana Tau hrát rakouský herec Christoph Waltz (Bůh masakru, Hanebný pancharti, Nespoutaný Django, Spectre)). To bylo samozřejmě ještě před tím, než ho objevil Quentin Tarantino. Já i Ota jsme ale věděli, že chceme aby Pana Tau hrál Otto Šimánek. To byl pravý Pan Tau.“

final cut

A jak na Otu Hofmana producent Pana Tau, Arabely nebo animovaného Krtečka Gert Münterfering vzpomíná?,,Přátelé z Prahy s námi pracovali v týmech a zatímco všude se přepisovalo, všechno co přinesl Ota Hofman se používalo na první dobrou. Pokaždé když jsme si to přečetli, říkali jsme si jen, jak to ten chlap dělá. Ota byl pro mě vždycky obestřený rouškou tajemstvím, ale tak to mělo být. Měl zodpovědnost a ani to nemohlo být tak, že bychom řešili pracovní záležitosti a pak spolu trávili Vánoce. Byl to můj velký přítel z Prahy.“

Ota Hofman v Ostrove

V rámci projektu Ota Hofman kromě výstav aktuálně vychází kniha Poutník světem fantazie, která je v celostátní distribuci společnosti Kosmas.

PRÁVĚ VYŠLA NAŠE NOVÁ KNIHA O OTU HOFMANOVI – POUTNÍK SVĚTEM FANTAZIE

obalka_Poutnik_realfilm

Knihu Poutník světem fantazie vydává Charon media a můžete si jí koupit v distribuci společnosti Kosmas.

 

Všechny informace: www.otahofman90.cz

Oficiální facebook: otahofman, #poutniksvetemfantazie

 

Přidat komentář

TOPlist