Projekt 100 má letos téma muzikál a začíná právě dnes

Pětice muzikálových filmů dnes vstupuje do celostátní distribuce v rámci Projektu 100 – Moulin Rouge, Zpívání v dešti, Limonádový Joe aneb koňská opera, The Rocky Horror Picture Show a Vlasy.

vlasy_3

Letošní ročník Projektu 100 má opět tématickou dramaturgii a pěkně napsaný katalog k filmům, ostatně psali jsem ho já (filmy Moulin Rouge, Limonádový Joe aneb koňská opera, The Rocky Horror Picture Show a Vlasy) a Iva Hejlíčková (Zpívání v dešti). Texty jsou k mání tradičně na webovkách Projektu, stejně jako data a místa projekcí. Určitě je možné se do distribuce dále zapojit a kontaktovat Asociaci českých filmových klubů, která Projekt 100 už tradičně pořádá.

cyd charisse death 170608

Jsem rád, že jsem se mohl letos zapojit a hesla ke čtyřem filmům napsat, ačkoli radost občas vystřídal smutek, když jsem třeba musel doplnit datum úmrtí režiséra Miloše Formana. Jelikož snímky The Rocky Horror Picture Show a Vlasy neběžely v české distribuci vyrazil jsem do drážďanské mediatéky v saské knihovně SLUB, která oplývá obrovským knižním fondem o filmech v několika jazycích.

 

Všech pět filmů jsou velmi zajímavé žánrové příspěvky a zároveň každý je úplně jiný. Jsem zvědav co na tyto snímky řekne dnešní publikum, ale rozhodně to stojí za zkoušku.

Přidat komentář

TOPlist