Climax provokatéra Noého nabídne Sofii Boutellu a vizuální orgie

Francouzský provokatér Gaspar Noé, který natočil kultovního Zvráceného a později třeba Enter the Void (Vejdi do prázdna) nebo Love se sexuálními scénami ve 3D má nový snímek Climax, jenž brzy zavítá i do českých kin.

climax_1

Poslední noc v chatě uprostřed lesů, zima 1996. Třicítce tanečníků a tanečnic končí intenzivní trénink na turné v USA, zbývá už jen závěrečná party. Na vinylech Daft Punk nebo Aphex Twin. A k tomu jedna velká nádoba sangrie, která na chvilku zmizela z očí…

Drogový muzikál či taneční horror Climax získal v Cannes pověst nejlepšího snímku režiséra Gaspara Noého, zvítězil v sekci Quinzanne des Réalisateurs a stal se jedním z největších překvapení celého festivalu. Zrození a smrt jsou mimořádné zážitky. Život je pomíjivé potěšení. Alespoň to tvrdí distributor snímku Aerofilms. Ve filmu uvidíte hvězdnou alžírskou tanečnici Sofii Boutellu, která díky znalosti francouzštiny může zvládat kariéru na obou stranách oceánu, a to je pro nás diváky moc dobře.

climax_2

Sofia Boutella zatím svůj život využila opravdu mimořádně a má můj velký obdiv. Dvakrát tančila na světových turné s popovou divou Madonnou, opakovaně získala globální reklamní kontrakt na značku Nike a světovou proslulost získala jako zabiják s umělýma nohama, které využívá pro smrtící účely v parodii na Bondovky Kingsman: Tajná služba. Pohybové nadání předvedla i ve třetím filmovém Star Treku, špionážním Atomic Blonde: Bez lítosti a naposledy jsme ji v českých kinech viděli v noirovém Hotelu Artemis. Hraje v angličtině a francouzštině v produkcích z různých koutů světa.

climax_3

Připomeňme nebo objevme osobnost autora snímku Gaspara Noého, argentinského režiséra, který žije trvale ve Francii a už dvakrát usiloval o Zlatou palmu v hlavní soutěži, zejména pak skandálním filmem Zvrácený. Noemu je 55 let a jak vidno s každým filmem posouvá hranice dál a dál. Nikoli příběhově, jeho filmy příběhy v podstatě nemají, protože jejich děj se dá často shrnout jednou nepříliš rozvitou větou. Jeho dva nejoblíbenější filmy jsou Saló aneb 120 dní Sodomy režiséra Pasoliniho a 2001: Vesmírná Odyssea Stanleyho Kubricka.

Film má velmi vřelé kritické i divácké přijetí, ale pochopitelně to není jednoduchá podívaná. Do českých kin dorazí již v listopadu díky společnosti Aerofilms.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist