Letošní soutěž v Benátkách je naprosto skvostná

MFF v Benátkách se podařilo letos sestavit skutečně vytříbenou soutěž, která podle mě předčí i letošní Cannes nebo Berlín. Ostatně posuďte sami.

veniceiff2018

Bývá nepsané pravidlo, že vítězný film v Benátkách vyhraje Oskara. Producenti se tedy na tuto soutěž upnuli a máme tady nejzajímavější soutěž za posledních minimálně deset let. Ze soutěžních filmů vybíráme těchto devět zajímavých titulů.

first-man1

Jeden z favoritů soutěže v Benátkách, sci-fi drama First Man Damiena Chazella získalo zatím velmi vřelé ohlasy napříč kritiky. 138 minut dlouhý snímek popisující několik přelomových let v životě astronauta Armstronga vypadá skutečně slibně. Více jsme už o filmu psali v tomto samostatném preview.

 

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

 

A pak je tu zbrusu nový snímek Alfonse Cuaróna Roma, jenž se po delší odmlce vrátil za kameru. Roma popisuje jeden rok v životě středostavovské rodiny v Mexico City na začátku sedmdesátých let. Tento film je kritikou adorován ze všech zatím vůbec nejvíc.

 

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Velmi slibně ale vypadá novinka špičkového francouzského režiséra Jacqua Audiarda (Prorok, Na dřeň) The Sisters Brothers. Ten se velmi netypicky vrhl na western a obsazení má naprosto hvězdné – Joaquin Phoenix, John C. Reilly a Jake Gyllenhaal.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Pages: 1 2 3

Přidat komentář

TOPlist