Nejslavnější psychopati ve filmu

Ukázky psychopatického chování jsou doménou zejména thrillerového žánru. I bez fikce se totiž na vzorech lidského chování dají vystavět charaktery, ze kterých jde mráz po zádech. Toto jsou nejzajímavější psychopati a psychopatky ve filmu.

psycho_1

Zřejmě nejslavnějším psychopatem a symbolem totálního pomatence je chlápek, který zavraždil svou matku, aby se pak převlékal do jejích šatů a zabíjel návštěvníky rodinného motelu. Ano, řeč je pochopitelně o Normanu Batesovi z legendární klasiky Psycho. Marion Crane (Janet Leigh) prchá s ukradenými penězi. V noci se ubytuje v osamělém motelu, kde se jí na první pohled docela zamlouvá sympatický syn majitelky Norman Bates (Anthony Perkins). O chvíli později je zavražděna ve sprše. Po jejích stopách se vydává její sestra (Vera Miles).

BlueVelvet 3

Frank Booth je ukázkový psychopat ztvárněný Dennisem Hopperem v dost možná nejhustším thrilleru osmdesátých let Modrý samet, který celkem nepřekvapivě pochází z mysli Davida Lynche. Student Jeffrey Beaumont (Kyle Mc Lachlan) se vrací do městečka Lumberton, aby mohl pomáhat otci v obchodě. Při procházce najde v trávě uříznuté lidské ucho a jde ho proto odevzdat na policii. Od dcery policisty Sandy (Laura Dern) se dozvídá další podrobnosti o případu, ve kterých figuruje i barové zpěvačka Dorothy (Isabella Rossellini). Záhadná kráska ho fascinuje a tak se jí vloupe do bytu, kde sleduje ze skříně její brutální znásilnění. Později se dozví, že je žena i její dítě v rukou psychopatického vraha Franka.

FATAL ATTRACTION (1987)

Nejslavnější a divácky nejatraktivnější rolí Glenn Close zůstává i po letech psychopatka Alex Forrestová ve skvělém thrilleru Osudová přitažlivost z roku 1987. Ženatý Dan Gallagher stráví vášnivou noc s psychicky labilní Alex, která ho však nenechá jen tak opustit její osamělý život. Nesmírně přesvědčivý snímek je mnohem hrůznější ve své původní verzi, kterou testovací publikum nezkouslo. Pokud jste film viděli, tak vřele doporučuji původní konec zhlédnout a budete se možná divit, zkuste youtube. Věřím tomu, že kdyby se film natáčel dnes, tak by ten konec prošel a Glenn Close by svého Oskara bez problému získala. Mimochodem původní konec filmu se promítal divákům v Japonsku, kde ten náš konec paradoxně vůbec neznají.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist