Predátor: Evoluce (2018)

pr4_2

USA, The Predator, režie: Shane Black, scénář: Fred Dekker a Shane Black, kamera: Larry Fong, hudba: Henry Jackman, hrají: Boyd Hollbrook, Trevante Rhodes, Jacob Tremblay, Keegan-Michael Key, Olivia Munn, Sterling K. Brown

 

108 minut, barevný

 

Film:

 

McKenna (Boyd Hollbrook) je profesionální vojenský sniper a právě má sejmout členy drogového kartelu, kteří mají rukojmí kdesi uprostřed ničeho. Doprostřed operace ovšem havaruje létající cosi. Následně McKenna spadne ze srázu a po nabití vědomí spatří krvavou spoušť a obrovskou příšeru. Se štěstím uteče a jako suvenýr si odnáší součást výzbroje kosmického lovce.

 

Jenže armáda McKennu jen tak z očí nespustí. Právě totiž běží operace Stargazer, která mapuje již třicet let výlety predátorů na zemi. Vede jí nesmlouvavý drsňák Traeger (Sterling K. Brown) a ten je dobře připravený. Predátora lapí, odvezou do tajné laboratoře, nadopují sedativy a povolají sympatickou vědkyni Casey Brackett (Olivia Munn), aby jim pomohla s výzkumem. Podaří se jim také chytit v Mexiku McKennu. Jenže má to samozřejmě háček. McKenna poslal predátorovu výzbroj poštou do svého p.o.boxu, ale jelikož za něj nezaplatil, odvezou ji k jeho synovi a bývalé ženě. Synek (Jacob Tremblay) má diagnostikovaného aspergera a povede se mu výzbroj aktivovat. V ten moment se začnou dít věci.

Twentieth Century Fox presents "The Predator."

„O třicet let později je to pořád ten samý Predátor, ale během té doby se sám geneticky zdokonalil,“ říká John Davis. „Tohle není předělávka nebo nová verze. Tohle je série, kterou jste před 30 lety milovali. Tohle jsou následky toho, co se stalo. Tohle je to, co se dělo uplynulé 3 dekády. Jsou horší a větší – vyvinuli se. Tohle není Predátor vašeho táty“, říká John Davis, producent série o Predátorovi.

 

V popisu děje chybí jedna dost podstatná věc. Predátorovi po krku nejde jen McKenna, ještě s ním mu jde po stopách skupina postradatelných, pardon vojenských vyvrhelů a magorů, kterým se říká Pošuci. A tam je zřetelně vidět Blackův rokupis. Pokud si vybavíte úvodní let helikoptéry se sprosťárnami v jedničce, tak si to představte natažené do dvou hodin a máte Predátora: Evoluci. Tohle je totiž film, který se absolutně nebere vážně a pokud na to přistoupíte, budete se slušně bavit. Pokud umíte anglicky o to víc, protože titulky jsou docela průšvih.

pr4_5

O scénáři mnohé vypovídá zkušený veterán Thomas Jane:,, Postavy se vytvářely za pochodu. Na začátku neexistoval téměř žádný text, protože nás bylo hodně. Kdybyste měli psát, co každý z nás řekne, měli bychom scénář na 250 stran. Shane už scénáře píše tak dlouho, že se rozhodl vynechat větší část dialogů. Buď jsme s nimi přišli v daný den my, nebo Shane. Shane nám obecně řekl, co si představuje, že každý řekne. Hodně to napomáhá pocitu skutečné party chlápků, kteří spolu čelí výjimečné situaci.”

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist