Predátor: Evoluce (2018)

pr4_4

Není bez zajímavosti, že roli predátora si střihl Brian Prince, 207 cm vysoký parkurista. Jakmile oblékl kostým Predátora, shlížel na své nepřátele ze skoro 215 cm. ,,Dopředu mi řekli, na co se mám připravit,” říká Prince, „protože v kostýmu je opravdu horko – HODNĚ horko – a to je omezující. Ale já jsem z Georgie a tam je v létě dost vlhko, takže jsem to zvládl. Přesto tam bylo větší vedro, než jsem si kdy dokázal představit!” Prince překvapilo, kolik pomoci nakonec potřeboval – nejen proto, aby se do kostýmu dostal, ale během celého dne, kdy ho měl na sobě. „Měl jsem k ruce tým lidí. Byli skvělí, bez nich bych nebyl schopen udělat vůbec nic. Nemohl jsem se sehnout a něco sebrat, nemohl jsem jíst nebo pít – a to jsem vážně potřeboval!”

 

Natáčelo se ve studiích v Mammoth kousek od Vancouveru, kde byla laboratoř Stargazeru, Archa Predátorů a bažina, která byla vytvořena na dvou místech, na vrcholu útesu a u jeho úpatí. Exteriéry Stargazeru byly vytvořeny složením dvou skutečných lokalit: Cleveland Dam v severním Vancouveru a čistírny odpadních vod na Lulu Island v Richmondu v Britské Kolumbii.

_KF12056.psd

Jsem fanouškem série, ale pochopitelně, že nejradši mám jedničku. Ta objektivně zůstala nepřekonána. Vážně ale někdo čekal, že to bude něco jiného, než akční a dobrodružný film o utkání hláškujících vojáků a příšery s dredy? Za sebe musím říct, že jsem se pobavil, herci chápou v čem účinkují a třeba Sterling K. Brown je naprosto skvělý, na Olivii Munn se opět skvěle kouká a nečekaně obsazený Thomas Jane mě naprosto překvapil, že do toho šel. Fanoušky pak potěší přítomnost Jake Buseyho, synka slavného táty, který hrál ve dvojce Predátora.

 

Co je naprosto bezchybné je ale soundtrack Henryho Jackmana, který Silvestriho motivy geniálně variuje, vynikající kamera Larryho Fonga a nade všemi ční nejmenší člen hereckého týmu Jacob Tremblay, který všechny strčí do kapsy. Zkrátka film na sobotní večer. Nic víc, nic míň.

Olivia Munn stars in Twentieth Century Fox's "The Predator."

Film jsme viděli v kině IMAX ve 3D, ale 3D není úplně nutné, rozhodně je ale dobré vyhledat kino s nejlepší zvukovou aparaturou.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist