Sestra (2018)

Sestra_1

USA, The Nun, režie: Corin Hardy, scénář: Gary Dauberman a James Wan, kamera: Maxime Alexandre, střih: Michael Aller, Ken Blackwell, hudba: Abel Korzeniowski, hrají: Demián Bichir, Taissa Farmiga, Bonnie Aarons, Jonas Bloquet

, barevný

Film:

Rumunsko, padesátá léta. Mladá jeptiška si ve vzdáleném rumunském opatství, konkrétně ženské klauzuře, vezme život. Kvůli vyšetřování je na místo z nejvyšších vatikánských vyslána zajímavá dvojice, aby případ zkusila objasnit. Prvním je zkušený kněz Burke (Demián Bichir) pronásledovaný nepovedeným exorcismem na jehož následky zemřel malý chlapec a druhým je novicka Irena, která ještě nesložila slib čistoty (Taissa Farmiga). Oba vlastně netuší proč zrovna oni, když se dosud neviděli. Společně budou muset riskovat nejen životy, ale i duše, když se musí utkat se zlovolnou silou ve formě démonické jeptišky, kterou jsme poprvé spatřili ve filmu V zajetí démonů 2.
Sestra je pátým filmem ze série The Conjuring a zároveň prvním samostatným filmem o démonovi Valekovi v podobě ženy v hábitu. Franšíza The Conjuring je objektivně druhý nejlépe fungující kinematografický vesmír, hned vedle toho marvelovského a vzhledem k nákladům je to i vesmír nesmírně ziskový a fanoušky mimořádně oblíbený. Mimochodem právě Sestra, která má premiéru v USA i u nás současně má odhadovaný premiérový víkend na 45 milionů dolarů, což by z ní učinilo komerčně nejziskovější snímek celé série.

sestra_4

Horror Sestra je pátý příspěvek v sérii Conjuring, kterou má pevně v otěžích James Wan a jeho produkční společnost Atomic Monsters. V časové linii příběhů je Sestra jednička a aby toho nebylo málo, pak hlavní roli hraje mladší sestra Very Farmigy Taissa, která své herecké zkušenosti získala třeba v úspěšné televizní sérii American Horror Story.

sestra_2

Film režíroval Corin Hardy, od kterého jsme měli možnost vidět zatraceně dobrý laciný horror The Hallow a přiznejme si, že i když Sestra není žádný velký blockbuster, rozhodně je to jiná rozpočtová liga a zejména jiná marketingová liga. A Hardy mě rozhodně potěšil. Filmařům se podařilo rumunské opatství proměnit v naprosto úchvatnou lokaci a Hardy nešetří kouřovými efekty dávajícími vzpomenout na klasické filmy od Hammeru. Na druhou stranu na rozdíl od hammerovských krvavých efektů a obnažených ňader se přešlo na psychologické lekání, na které jsme v Conjuringu zvyklí. A funguje to spolehlivě. Sestra funguje naprosto stejně jako fungoval horror To. Představí se charaktery a vrhnou se od počátku do atmosféry, během které máte buď nervy napnuté jako špagáty nebo ne. A u Sestry je mít napnuté rozhodně budete.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist