Sestra (2018)

sestra-5

Hardy si jako kameramana zvolil Maxima Alexandera a byla to dobrá volba, protože natočil ty nejlepší rané snímky Alexandera Aji jako Hory mají oči. Natáčel také druhý Silent Hill, který sice žádná pecka nebyl, ale rozhdoně se tam pár povedených bizarností povedlo.

Jak zřejmě chápete, pak film nenabízí žádný sofistikovaný příběh. To je bohužel úděl spin-offů a ukazuje se, že ne vždy to funguje. Scenáristé se neobtěžovali Valeka jakkoli přiblížit, kromě jednoho momentu, který jsme už ale jednou viděli nastíněný ve dvojce V zajetí démonů. Je ale dobře známo, že mnohem lépe funguje nepopsané zlo. V tomto ohledu by si zasloužili vyprášit kožich autoři českých titulků. Proč proboha překládají latinský nápis na dveřích od samého začátku? Ten se ve filmu odtajní až na konci a čeští překladatelé ho přeložili na začátku. Připravili diváky o moment překvapení a tajemna. To je jako kdyby se luštilo Redrum v horroru The Shinning.

sestra-6

Tvůrci ani příliš nepřiblíží ústřední dvojici kněze a jeptišky a paradoxně nejvíce se toho dozvíme o Frantíkovi (Frenchy), jehož katarze je ve finále naprosto skvostná a zase za to je třeba autorům poslat dárkový koš. Suma sumárum. Sestra není nejlepším filmem série, ale rozhodně není ani nejhorším a jako příspěvek na konec léta do horrorového žánru je rozhodně vítaný.

sestra_3

 

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist