Svatováclavský editorial

V dnešní sváteční den a s končícím třetím kvartálem letošního roku je dobrá malá rekapitulace a zároveň nastínění věcí příštích, které nás na RealFilmu čekají.

 

Nástup dětí do balonu s Panem Tau - vlevo Pan Tau, vpravo Petr Píša

Nástup dětí do balonu s Panem Tau – vlevo Pan Tau, vpravo Petr Píša

Minulou sobotu proběhla poslední akce pro veřejnost projektu Ota Hofman 90 v Třešti. Pokud jste tam nebyli, podívejte na náš report na RealFilmu, který obsahuje fotografie i video ze vzletu horkovzdušného balónu s Panem Tau. Až do konce roku můžete navštívit výstavu Ota Hofman 90 v domě J. A. Schumpetera v Třešti, kterou budete moci spojit s návštěvou expozice muzea a unikátního muzea betlémů ve stejném objektu.

obalka_Poutnik_realfilm

Přesah projektu Ota Hofman 90 má pochopitelně také výpravná kniha Poutník světem fantazie Ondřeje Slaniny o životě a díle Oty Hofmana, která lze zakoupit v distribuci společnosti Kosmas a u všech dobrých knihkupců. Zde se sluší poděkovat partnerům, kteří umožnili knize vzniknout, a to jsou města Říčany, Ostrov a Třešť, Barrandov Studios a.s. a v neposlední řadě společnost Tau Seating s.r.o.

 

Je velice milé, že projekt Ota Hofman 90 měl takový ohlas a jsme moc rádi společně s ambasadorem projektu Ing. Otto Hofmannem a spolukurátorem výstavy Mgr. Martinem Hůrkou, že se podařilo vzbudit zájem o skutečně pestrou a mimořádnou tvorbu scenáristy a šéfdramaturga Barrandova Otu Hofmana. V současnosti jsou v jednání dvě výstavy o Otu Hofmanovi na příští rok, a to jedna v Bavorsku a druhá v německém hlavním městě Berlíně.

realfilm_cz_logo_cb_invert_300dpi

Ale nyní k samotnému RealFilmu. Největší změnu, kterou plánujeme bude ve změně designu našeho webu, který ladíme na záhladě ohlasu čtenářů. Doufám, že se vám bude líbit. Asi největší změnou bude, že RealFilm bude mít bílé pozadí, které podle ohlasů, jež se nám do redakce dostaly, vyžadujete, ačkoli pokud čtete RealFilm ve čtečkách nebo na iphonech, tak už ho bílý máte. Vaše oblíbené rubriky zůstanou, zejména tedy sobotní Průvodce filmem, nedělní Retro&legendy a pondělní trailery, které patří tradičně k nejčtenějším. Po delší době se vrátíme také k rubrice Česká kina a připravujeme zajímavé články do rubriky Technika&film.

soldado_2

Včera jsme začali představovat režisérský rukopis výběrem SIGNIFIKANTNÍCH SCÉN, kde si představíme tvorbu hodně zajímavých režisérů, kde v příštích týdnech uvidíte dílo Stevena Spielberga, Jamese Camerona, Pedra Almodovara a mnohých dalších. Budeme se více orientovat na evropskou kinematografii, po francouzských filmech, které se těší velké oblibě se zaměříme na kinematografii italskou, jež patří k těm nejlepším a také nejoblíbenějším a je třeba říct, že se tam poslední roky dějí opravdu zajímavé věci, stačí se podívat na filmy Paola Sorrentina, Luca Guadagniho, Stefana Sollimy a dalších.

 

Zůstaňte naladěni na RealFilm.cz a již zítra se těšte v průvodci filmem na nejslavnější psychopaty ve filmu!

PRÁVĚ VYŠLA NAŠE NOVÁ KNIHA O OTU HOFMANOVI – POUTNÍK SVĚTEM FANTAZIE

obalka_Poutnik_realfilm

Knihu Poutník světem fantazie vydává Charon media a můžete si jí koupit v distribuci společnosti Kosmas.

Přidat komentář

TOPlist