Tváří v tvář (1997)

face_off_1

Face Off, režie: John Woo, scénář: Mike Werb a Michael Colleary, hudba: John Powell, kamera: Oliver Wood, střih: Steven Kemper, Christian Wagner, hrají: John Travolta, Nicolas Cage, Joan Allen, Alessandro Nivola, Gina Gershon, Dominique Swain

 

138 minut, 35 mm, barevný

 

Nominace na Oskara – střih zvukových efektů

 

Film:

 

Agent FBI Sean Archer (John Travolta) má s psychopatickým teroristou Castorem Troyem (Nicolas Cage) nevyřízené účty. Před šesti lety se Castor pokusil Archera zastřelit ze zálohy, jenže nešťastnou náhodou zabil jeho malého synka. Od té chvíle je Archer Troyovi v patách. Žene ho touha po pomstě. A velký den odplaty konečně nastal. V divoké honičce a mimořádně dramatické přestřelce Archer vítězí a nebezpečný terorista se v komatu a na prahu smrti ocitá v tajné vězeňské nemocnici.

face_off_5

Castor a jeho bratr Pollux (Alessandro Nivola) několik hodin před zatčením umístili někde v Los Angeles biologickou zbraň, kterou časovaný spínač odpálí přesně za šest dní. Je třeba vypátrat místo, kde je zákeřná bomba uložena. Jde o záchranu desetitisíců životů. S pomocí nejmodernější technologie vědci transplantují Archerovi tvář teroristy Castora. V tomto dokonalém „převleku“ má ve vězení zjistit od Castorova bratra Polluxe, kde je bomba. To se Archerovi nakonec podaří, ale na návrat k normálu je už pozdě.

face_off_2

Castor se totiž mezitím probral z komatu, ukradl Archerovu tvář a zlikvidoval všechny, kdo o záměně tváří věděli. Psychopatický terorista se tak stal agentem FBI, zatímco skutečný policista s tváří mnohonásobného vraha, trpí v přísně střeženém kriminále. Podaří se mu uprchnout a získat znovu svou pravou identitu?

face_off_6

Scénář byl napsaný již v roce 1990 a putoval do schránky Michaelu Douglasovi, který si měl společně s Harrisonem Fordem střihnout hlavní role. Douglas ale otálel, byl ostatně zaneprázdněný natáčením erotických thrillerů, které mu vydělávaly balík a jako akční hrdina se zjevně moc neviděl. Proto byli k akci posléze osloveni Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger, které ale režisér Woo nechtěl, protože mu přišli na role už dost staří. Obě akční ikony si pak zahrály v tomto filmu, který má hodně podobných znaků. Woo si zvolil Cage (Mandy: Kult pomsty, Snowden, Skála, 60 sekund, Špatnej poldaHon na čarodějniceHadí očiProroctví,Obchodník se smrtí, Leaving Las Vegas) a Travoltu a Douglas zůstal na pozici výkonného producenta.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist