Tváří v tvář (1997)

face_off_3

Cage natáčel film ještě před Travoltou a když John Travolta přišel na plac a uviděl ,,tuto scénu“ měl podle hereckého kolegy protočit panenkami a říct:,,Aha, takže my budeme v tom filmu hrát takhle.“ Film jsem viděl sice v době svého uvedení, tedy před dvaceti lety, ale shodou okolností jsem si pouštěl starší filmy Johna Woo a naplno jsem docenil, co se režisérovi vlastně tímto filmem povedlo.

 

Tváří v tvář je pořádná adrenalinová jízda s nadupaným rozpočtem, dvěma hereckými esy, které napodobují chování druhého a jde jim to naprosto úžasně a režisérem ve vrcholné formě. Samozřejmě, že je to všechno přehnané, ale je to něco tak odlišného, že to prostě funguje. Mimochodem závěrečná honička na člunech měla být původně již v Živém terči, ale nezbyly na ní peníze.

face_off_4

Hudbu k filmu složil pod dohledem Hanse Zimmera Angličan John Powell jako svůj první hollywoodský soundtrack a je to hodně zajímavý mix melodramatické hudby, křesťanské kostelní hudby, není nic tajného na tom, že čínský režisér John Woo je praktikující katolík a svižné akční orchestrální hudby. Mimochodem pokud budete poslouchat pozorně už tady uslyšíte zárodky Powellova majstrštyku, tedy soundtracků k Bournovkám.

 

John Woo nemá rád sci-fi, a tak se rozhodl film natočit jako thriller a záměnu obličejů podat jako píchnutí inzulinu. A ono to vlastně nevadí, ba co víc. Jeho způsob snímání akce, tedy zrychlování a zpomalování rychlosti snímání herecké akce tak navíc ještě získává na uvěřitelnosti. Je to celé over the top, včetně hereckých výkonů Cage s Travoltou, ale je to paráda.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

face_off_poster

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist