Já, Tonya (2017)

iTonya_08024

Jestliže jsem v preview psal, že je to film, jak vystřižený z filmografie bratrů Coenů, tak Craig Gillespie si od nich bere to nejlepší z doby, kdy byli ve své komické rovině ještě vtipní. Tenhle film ale není typická Coenovská pomsta hlupců, hlavní hrdinové jsou sice hloupí, ale jsou to bezesporu pěkní parchanti, kteří jsou determinovaní sociální skupinou, ze které se pokouší vymanit.

 

A dělají to jak jinak, než tak jak jsou zvyklí sledovat ve filmu. To je hlavní přínos tohoto filmu, protože ty největší ohavnosti organizuje cca třicetiletý obézní mamánek, který uvěřil představě, že je tajný agent a kromě jeho mimořádně šťavnatého hereckého ztvárnění, filmaři získali i jeho autentické výpovědi! Druhá věc je otázka bulváru, jednoho z největších lotrů si s gustem střihnul Bobby Canavale (Šéf), který si své krátké glosy opravdu užívá a vy budete jistě s ním, bez ohledu nato, jaký je to amorální gauner. Skutečně šílené, pokud by to nebylo napsáno životem.

i tonya3

Já, Tonya má na svůj děj poměrně odvážnou dvouhodinovou stopáž a jestliže si myslím, že z kraje se dalo něco spíš ubrat, tak konec na můj vkus vzali naopak až příliš velkým kvapíkem, protože se tam začaly objevovat zajímavé skutečnosti, které mě jako diváka zajímaly. Film ale rozhodně funguje, a to jednak díky solidní režii Craiga Gillespieho, který už řadu let slibuje talent a dosud jej nedokázal opravdu proměnit v nějaký výjimečný film, což se mu nyní konečně povedlo a hlavně skvostnému castingu.

 

O hlavních ženských herečkách už byla řeč, ale rád bych upozornil na Sebastiana Stana, kterého sice většina z vás zná z Marvelovek, ale nikdo netušil, jaký v něm dřímá talent. Jeho jméno bude dobré sledovat a divokou kartu by si zasloužil i Paul Walter Hauser, protože ten jednoduše nemá chybu.

i tonya ii

Margot Robbie na svět přivedla jeden z nejzajímavějších filmů uplynulého roku. Nečekejte žádnou spektakulární show s výbuchy, ale solidní komorní snímek s výborně rozepsanými charaktery a příběhem, u kterého vám spadne čelist. RealFilm snímek vřele doporučuje ke zhlédnutí.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

I-Tonya-poster

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist