Michael B. Jordan a Sylvester Stallone znovu zaboxují v dvojce Creeda

Ačkoli by mohl film Creed II volat po nostalgii osmdesátkového Rocky IV je od traileru na první pohled jasné, že se bude pokračovat ve stylu Ryana Cooglera, než Sylvestera Stallona.

creed_2_2

Creed II pokračuji ve vyprávění příběhu Adonise Creeda (Michael B. Jordan), synka Apolla, který uspěl v tvrdém boxerském světě díky tréninku strejdy Rockyho Balboy (Sylvester Stallone). Creed vyšel bratru na 40 milionů a tržby 174 milionů jenom v kinech daly jasně najevo, že producenti zkusí uspět i na podruhé.

Coogler se díky úspěchu upsal Marvelu s drahým Černým panterem, který překonal všechna očekávání a MGM oslovilo mladého režiséra Stevena Caple Jr., jehož debutový snímek The Land vybral do programu prestižní Sundance. Ačkoli to dlouho vypadalo, že dvojku napíše a natočí Stallone sám, Jordan si z pozice hlavní hvězdy vydupal, aby filmu zůstal černý pohled na svět, tedy aby se ve filmu hovořilo slangem a zůstaly tam černošské reálie z jedničky a Stallone ustoupil.

creed II-1

Jednička Creeda totiž v Americe uspěla právě díky tomu, že filmaři natáčeli na místech, kam by běloch vstupovat neměl a režisér úzce spolupracoval s Ludwigem Goranssonem, který byl přizván i na dvojku. Stallone ale kromě svého hereckého návratu do své ikonické role zůstal na pozici spoluautora scénáře, ostatně byl to právě scénář Rockyho, za kterého měl oskarovou nominaci už v sedmdesátých letech a jestli tento svalovec něco umí tak psát, ale to je známá věc. Dalším autorem scénáře je Cheo Hodari Coker, který vede televizní seriál Luke Cage.

creed_II_3

Do děje se vrátí i půvabná Bianca (Tessa Thompson – Annihilation), která opět bude muset bojovat o úspěch v hudební kariéře než definitivně ohluchne a navíc mladého Creeda čeká další velká výzva – rodičovství. Balboa, který se vykřesal z rakoviny bude opět pokračovat v mentorské, ale snad spíše i otcovské figuře, která posledně vzala vítr plachet i prudérním kritikům. Na šťavnatosti filmu dodá ale další lákadlo pro fanoušky, tedy návrat Ivana Draga a jeho švédského představitele Dolpha Lundgrena. Novinkou pak bude Dragův synátor Viktor hraný rumunským borcem a profesionálním boxerem v těžké váze Florianem Munteanu. Jistá věc je, že čtyřka Rockyho byla těžká agitka vzniklá ve Studené válce a Creed je přeci jen o něčem trochu jiném. Podívejte na trailer. Film uvede Forum Film od 22. listopadu tohoto roku.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist