V.I.P.Výhled

Oblíbená rubrika pro ty, co nebaví číst dlouhé recenze je opět zde a máme toho hodně, takže pojďme na to.

sestra-5

Sestra

Děj: Vážně? Ale nyní beze srandy. Nepravděpodobná dvojice, kněz a mladá novicka přijíždí do rumunského kláštera zjistit, jak to vypadá s místem, kde zrovna zuří entita z jiného světa.

Verdikt: Předpokračování V zajetí démonů 2, které padá do vesmíru The Conjuring sice absentuje příběh, ale nabízí vynikající atmosféru. Slušná žánrová jednohubka.

Dlouhometrážní recenze

toman

Toman

Děj: Levicový oportunista a prospěchář Toman, nebo jak se ten chlap jmenuje, má za úkol získávat prostředky pro KSČ plánující státní převrat a vítězný únor, přitom ale ještě zvládne hrát na západ i východ vysokou hru, když dopomáhá k přechodu Židů přes hranice Československa do Izraele.

Verdikt: Režisér Trojan, který byl před patnácti lety nominovaný na Oskara za Želary sliboval epický příběh o antihrdinovi v podání Jiřího Macháčka, ale díky nedůsledné dramaturgii se mu nepovedlo udržet slibně nastolené téma srozumitelné a zejména udržet tempo filmového vyprávění po celou značně přemrštěnou stopáž. Je to škoda, protože herci hrají velmi dobře, zejména trio Macháček, Winterová, Luknár a i po stránce výpravy to vypadá velmi slušně. Těžko říct, zda je ten příběh pravdivý, ale to není až tak podstatné, protože nejsme v dokumentu, ale v hraném filmu a jako avizované drama se silnými momenty obstojí tak napůl.

Twentieth Century Fox presents "The Predator."

Predátor: Evoluce

Děj: Na Zemi přistane uprchlý Predátor, který byť se to tak nemusí od začátku zdát, patří k těm hodným. Predátoři totiž mají v úmyslu díky globálnímu oteplování naší planetu vyhladit. Do cesty se jim ale postaví tým nepravděpodobných hrdinů, vojáků z lazaretu a vězení v čele s půvabnou vědkyní.

Verdikt: Vypnout mozek, chroupat pop corn a nemít ještě občanku. Pokud jí máte, tak good luck!

Dlouhometrážní recenze

venom_2

Venom

Děj: Investigativní novinář se souhrou okolností dostane do kontaktu s mimozemšťanem a své tělo mu poskytne jako hostitel. Přitom se musí utkat se zlotřilým miliardářem.

Verdikt: Marvelovský výplach mozku si podle mě nezasloužil tak slabé kritiky, protože si od začátku na nic nehraje a díky suverénnímu režisérovi Fleischerovi a Tomu Hardymu nabízí lehce úchylnou, ale naštěstí ne sprostou a vulgární zábavu.

Dlouhometrážní recenze

Přidat komentář

TOPlist