Vdovy budou černým koněm letošní sezóny

Oskarový režisér Steve McQueen, hvězdné obsazení a thriller se silným sociálním akcentem to je film Vdovy, o kterém letos a příští rok ještě hodně uslyšíme.

WIDOWS

Vdovy jsou film natočený podle šestidílné britské televizní série z osmdesátých let. Odehrávají se v současném Chicagu v časech politických a společenských zmatků. Když jsou čtyři ozbrojení lupiči zabiti při pokusu o loupež s použitím výbušniny, jejich vdovy – které spolu nemají nic společného s výjimkou dluhů, které jim zůstaly z kriminálních aktivit jejich zemřelých manželů – vezmou osud do vlastních rukou, aby si vytvořily budoucnost podle svých vlastních představ.

WIDOWS

Scénář napsala spisovatelka Gillian Flynn (Zmizelá) společně s režisérem filmu Stevem McQueenem (12 let v řetězech, Stud). Flynn je rodačka z Chicaga a uvítala možnost napsat scénář na míru místu, které důvěrně zná a McQueen, jenž je původem z Londýna byl rád, že má k dispozici schopnou autorku, která mu pomůže s ženským pohledem, bez kterého tento film napsat evidentně nešel. Ve hvězdném obsazení v čele s Violou Davis dále figurují Michelle Rodriguez, Elizabeth Debicki, Colin Farrell, Daniel Kaluuya, Robert Duvall a Liam Neeson.

WIDOWS

Film se hrál na festivalu v Londýně a Torontu a podle zahraničních kritik je od úvodních minut nadupaný dějem a hodně drsnými scénami. Film hýří technickými nápady, kritici se předhání, že dosud neviděnými, takže se je rozhodně nač těšit. Do českých kin film uvede Cinemart od 29. 11.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

vdovy_digiposter_01

Přidat komentář

TOPlist