Venom (2018)

venom

USA, režie: Ruben Fleischer, scénář: Jeff Pinkner, Scott Rosenberg, Kelly Marcel, kamera: Matthew Libatique, hrají: Tom Hardy, Riz Ahmed, Michelle Williams, Reid Scott, Jenny Slate

 

112 minut, 2.39:1, ARRI Alexa a RED Monstro 8K, barevný

 

Film:

 

Eddie Brock (Tom Hardy) je investigativní reportér, který zřejmě v minulosti něco podělal v New Yorku a přemístil se do San Francisca. Právě teď má všechno. Má nový job, točí hojně sledované reportáže v mediálním domě ve Friscu a bude se brzy ženit se svou láskou Anne (Michelle Williams), která pracuje pro filantropa Carltona Drakea (Riz Ahmed). Eddie Brock dostane úkol od svého šéfa, aby filantropického podnikatele připomínající Elona Muska vyzpovídal. Jenže tohle Eddie Brock nedělá, má vždy čuch na lumpárny a v pozadí tuší lumpárnu.

 

Po večeři se svou snoubenkou si jde spokojeně lehnout a z náručí se odejde napít do kuchyně. Jenže ejhle. Otevře v kuchyni notebook a přečte si email své snoubenky, kde se píše o třech právních sporech filantropa Drakea s veřejností. Eddie Brock při společenském rozhovoru Drakea s dohodami o narovnání konfrontuje a ten nezapírá. Eddieho Brocka vyhodí z firmy a na cestu mu sdělí, že ho zničí. A také tak udělá. Eddie Brock má padáka, snoubenku vyhodí z práce a Eddie Brock skončí na ulici.

venom_3

Filantrop Drake kromě záchrany lidských životů vyvíjí kosmický program a v Malajsii mu spadne jeden z jeho kosmických strojů. Na palubě sice byli nějací astronauti, ale ty vem čert, podstatné bylo, že na palubě byla trojice entit z galaxie, kde je život. Drake ví, že lidstvo dělá všechno proto, aby za dvě generace skončilo, a proto si myslí, že emzácké entity v lidském hostiteli mohou způsobit velké věci. Začne proto sbírat dobrovolníky, většinou bezdomovce, kteří začnou kapat s hostitelem v těle jako mouchy. To upřímně děsí doktorku Skirth (Jenny Slate), která Eddieho vyhledá a nabídne mu sólokapra. Jenže jak už to tak bývá. Něco se podělá. Eddie se dostane do přísně utajované laboratoře a shodou okolností se do něj dostane emzák Venom. A pak se začnou dít věci.

 

Společnosti Sony a Marvel Venoma již jednou na plátně ukázaly, a to v posledním díle trilogie Spider Man v roce 2007. Okamžitě se rozjely zvěsti, že se objeví v samostatném filmu, ale bez hereckého představitele Tophera Grace. Čas trhnul oponou. Studio Sony nastartovalo sérii Spider Man v roce 2012 a v roce 2014 jí ukončilo a vyhodilo hlavního představitele. Jenže ani pak se Venom nerozjel. V roce 2017 přišel do kin příšerný film Spider Man: Homecoming, kterému se nyní v Česku zbytečné pokračování a Venom už konečně dostal prostor, ale studio si od počátku nebylo jisté výsledkem filmu, proto ho společně s Marvelem nešouplo do vesmíru s Avengers. Naštěstí podotýkám.

venom_2

Jenže jak už to v Sony bývá, zpočátku režisérovi nabídnou možnost točit nepřístupný film a pak cuknou. V Sony se tohle děje velice často a u Venoma se to stalo opět. Je dost možné, že se jednou nepřístupné verze dočkáme, asi. Jak je ale známo, Sony má Spider Mana za vlajkovou loď a jsou to samozřejmě primárně filmy pro dospívající děti, proto Spider Man nestárne a herecký představitel se střídá jako ponožky. Za posledních 15 let byl herec vyměněn už třikrát. A Venom nemá se Spider Manem nic společného. Tohle je samostatný film.

 

Film má neskutečně svižný úvod, který mě moc bavil. Žádné zbytečné řeči, postavy se zběžně představí a film uhání kvapíkem. To podstatné se odehraje zhruba do první půlhodinky filmu a pak dojde na Venoma, mimozemskou entitu, který se stane symbiontem Eddieho Brocka. A tam už je konečně cítit ruka režiséra Rubena Fleischera Zombieland, konkrétně scéna v restauraci je naprosto výborná. A pak už je to řídký, jako klasická Marvelovka. Není to tak stupidní jako Deadpool, ale srovnávat to s Loganem je hodně mimo mísu.

venom_1

Podstatné je, že Venom, potažmo Eddie Brock není žádný drsný hrdina, naopak, je to hrdina mládeži přístupný a diváci nad šestnáct let budou dost trpět. Největší výhodou filmu je hodně solidní štáb v čele s režisérem, kameramanem a hudebním skladatelem a hodně to drží pohromadě casting. Venom je zkrátka nenáročný popcorňák se stupidním digitálním finále, které je ve všem od Marvelu, ale jinak docela šlape a ty mrzká hodnocení od kritiků nechápu. Ujde.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist