Do kin se blíží Složka 64 ze série Oddělení Q

Lednovou novinkou v kinech bude dosud nejvydařenější thriller ze série Oddělení Q s názvem Složka 64, ktery byl opět natočen podle bestselleru Jussiho Adler-Olsena a v Dánsku se stal neúspěšnějším filmem všech dob.

slozka

Podivné lékařské experimenty, zneužívání a převýchova „necudných“ dívek. Do rukou detektiva Carla Mørcka a jeho asistenta Assada z kriminálního Oddělení Q se dostává další nevyřešený případ. Jak souvisí děsivé, půl století staré tajemství opuštěného ostrova Sprogø se třemi mumifikovanými těly nalezenými za falešnou stěnou jednoho kodaňského bytu? A komu patřila čtvrtá, prázdná židle u prostřeného stolu? Mrazivý detektivní příběh založený na skutečné kapitole dánských dějin je čtvrtým severským thrillerem natočeným podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena.

slozka2

O co tedy jde? Olsen už napsal šest příběhů oddělení Q, které sice může formálně připomínat americký velehit Odložené případy Jerryho Bruckheimera, ale jen na papíře. Olsen se znalostmi soudní psychiatrie pečlivě vystavuje v jednotlivých příbězích drobnokresby psychopatů, jak v učebnici. Složka 64 je opět hodně hustý a hutný severský psychothriller, který není žádný Hollywood. Zde je dovoleno zkrátka vše a jak je zřejmě patrné již z fotografií, žádná limonáda to rozhodně není. Dokonce si dovedu představit, že slabší povahy s hrůzou utečou z kinosálu. Ostatně knihu jsem četl a velmi ji doporučuji.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

PS: Pokud máte rádi kvalitní severské thrillery mrkněte na Realfilmu ještě na tyto recenze:

Lovci hlav

Muži, kteří nenávidí ženy (Švédsko)

Přidat komentář

TOPlist