Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

jumanji_1

USA, Jumanji: Welcome to the Jungle, režie: Jake Kasdan, scénář: Chris McKenna, Erik Sommers, Scott Rosenberg, Jeff Pinkner, hudba: Henry Jackman, kamera: Gyula Pados, střih: Mark Helfrich, Steve Edwards, hrají: Dwayne Johnson, Kevin Hart, Jack Black, Karen Gillan, Nick Jonas, Bobby Cannavale

119 minut, 2.39:1, ARRI Alexa, barevný

Film:

Čtveřice nesourodých středoškoláků – asociální hodný mládenec Spencer, jeho kamarád z dětství a nyní urostlá sportovní hvězda školy Chláďa, dívka posedlá instastories Bethany a asociální zrzka Marta se díky souhře náhod ocitnou po škole. A aby toho nebylo málo, vcucne je to do hry Jumanji. V paralelním světě Jumanji se promění v jinou nesourodou čtveřici dospěláků – aktivního urostlého doktora (Spencer – Dwayne Johnson), malého obtloustlého paleontologa (Bethany – Jack Black), pidičernocha s prořízlou pusou (Chláďa – Kevin Hart) a v podstatě Laru Croft (Marta – Karen Gillan). Jejich úkolem je splnit množství úkolů a vrátit se zpátky do normálního světa.

V roce 1995 se ve světových kinech hrál snímek Jumanji s Robinem Williamsem, ale také malou Kirsten Dunst a měl docela slušný úspěch. Megahit to ale přímo nebyl. V současné vlně předělávek, (no současné, pche!), došlo i na předělávku Jumanji a jen málokoho napadlo, že tu máme co do činění s komerčně nejúspěšnějším filmem zimy, který na tržbách atakoval hranici miliardy dolarů.

jumanji_2

Režie se ujal Jake Kasdan, který natočil Zkaženou úču s Cameron Diaz a Justinem Timberlakem a i když měl film pár světlých chvilek a vydělal několikanásobek svého rozpočtu jako celek moc nefungoval. Od té doby ale uteklo pár let a Kasdan se zjevně výrazně zlepšil. Tenhle film totiž funguje velmi slušně, a to od začátku až po závěrečné titulky. Nemá žádnou dlouhou expozici, díky bohu, ale jak mladší casting, tak hvězdný casting dostává dost prostoru, aby divák pochopil celkovou komiku filmu. Herecky je film solidní a kromě spolehlivých komiků Johnson, Black, Hart, funguje i obsazení herců mladších, kde překvapivě naleznete i hvězdu Děsivého dědictví.

jumanji_3

Já jsem se nepovažoval za cílovou skupinu tohoto filmu do té doby, než jsem ho viděl. Tohle je totiž prvotřídní rodinná podívaná plná humoru, která vlastně není úplnou předělávkou. Jumanji totiž přiznává několik motivů z devadesátkového filmu a těží z humorných situací, které jsou většinou založené na záměně těl, ale i humoru, kdy se srovnávají devadesátky se současností. A ono tu funguje a bez sprosťáren. Jumanji je totiž pohrobkem toho nejlepšího z Hollywoodu a já se toho nebojím, klidně bych tento film dal do stejné škatulky jako Návrat do budoucnosti nebo Velký.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist