Kostýmy pro film Dívka v pavoučí síti

Občas se stane, že si filmoví recenzenti smlsnou na filmu a vůbec nemají pravdu. To je i případ koprodukčního filmu Dívka v pavoučí síti od SONY, kde recenzenti dokonce napadají práci kostýmního výtvarníka Carlose Rosaria, a to je už je opravdu silné sousto i na mě.

rodrigo

Největším přehmatem recenzentů při hodnocení snímku Dívka v pavoučí síti je napadání práce španělského kostyméra narozeného ve Francii Carlose Rosaria. Ten své profesionální zkušenosti získával u respektované kostymérky Collen Atwood, která ho přijala do svého týmu na filmy Ospalá díra, Chicago nebo Burtonovu Planetu opic.

Dont-Breathe3

Po menších projektech se Rosario dostal do týmu Feda Alvareze, kterému udělal kostýmy pro horror Smrt ve tmě natáčený v Budapešti. Film se stal hitem a Rosario udělal pilot seriálu APB režírovaný Lenem Wisemanem a pak se přesunul do Maroka, kde pracoval na filmu Beirut a seriálu The Brave s Jonem Hammem a Rosamund Pike. Následně se mu znovu ozval Alvarez a nabídl mu vytvořit kostýmy na Dívce v pavoučí síti.

Girl-in-Spiders-Web-Claire-Foy-Header

girl-spiders-web-1 The-Girl-Spider-Web

Alvarez ke kostýmům přistoupil tak, že od začátku věděl, že film bude mnohem akčnější, proto jsou kostýmy na Lisbeth funkčnější, zároveň však musí být vytvořeny tak, aby byly pro diváky přijatelné a našli si k její postavě sympatie. Klíčem tedy bylo nezobrazit to kdo je, ale jaká je.

 

divka_kostymy1

Každá hrdinka musí mít také svou antagonistku a režisér si dával velký pozor, aby se herečky před natáčením nepotkaly nebo se snad dokonce nespřátelily. Sylvia Hoeks hraje v rubínově rudých šatech. Po společných scénách se však ukázalo, že si obě herečky sedly a spřátelily se i v reálném životě.

divka_kostymy_2

RECENZE FILMU DÍVKA V PAVOUČÍ SÍTI

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

Přidat komentář

TOPlist