Na obzoru je nová skvostná francouzská komedie Utop se nebo plav

Francouzi se už pár týdnů v kinech pořádně smějí. Zatím nechali jen v pokladnách galského kohouta 35 milionů euro a nyní se tato komedie šíří i do Evropy. A vypadá hodně zábavně, ostatně pokud máte rádi humor britské komedie Do naha, tak byste tyhle vodní baleťáky měli také ocenit.

utopse1

Povedená partička sedmi loserů, nikoli statečných, alespoň zpočátku ne, se začnou věnovat synchronizovanému plavání – vodním sestavám jako akvabely, až na to, že to nejsou žádné ladné žínky, ale proplešlí fotříci. Lídrem jejich týmu je sympaťák Mathieu Amalric (Skafandr a motýl, hlavní padouch v Bondovce Quantum of Solace), ale nebude chybět ani populární Guillame Canet (výborný režisér, ale i populární herec z filmu Pláž) nebo Jean Hughues Anglade (Královna Margot, Brutální Nikita). Trénuje je ochrnutá Delphine (Virginie Efira), bývalá mistryně tohoto sportu, která jim nic nedaruje.

utopse2

Režíruje dosud převážně herec Gilles Lellouche (svatební zpěvák z filmu Dokud nás svatba nerozdělí), který herce posílal sedm měsíců na trénink k emeritní reprezentační trenérce francouzského týmu, která byla nejprve skeptická, ale už po třech týdnech z nich vymáčkla první slušné výsledky. Nečekejte ale žádnou prvoplánovou legraci, tvůrci i přes smích budou hovořit o vážných věcech jako je deprese nebo zdravotní postižení.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

poster

Přidat komentář

TOPlist