Plánuje se stálé pražské muzeum filmu NaFilm, můžete jej podpořit ve sbírce

Letos je to 120 let od vzniku tuzemské kinematografie a za tu dobu se urodila řada skvělých a výjimečných projektů a uspěla velká řada talentů. Šíření osvěty má v úmyslu dokončované muzeum filmu NaFilm, které aktuálně vybírá prostředky na hithitu, a RealFilm tuto aktivitu vřele podporuje.

 marketa_lazarova_bild_02

   Filmové muzeum NaFilm je projekt studentů filmové vědy v Praze a zřejmě jste o něm již slyšeli. Je to projekt vznikající z nadšení a s dobrými úmysly a konečně dává zapomenout na tragický projekt z devadesátých let, kdy se ztratily veřejné prostředky na muzeum českého filmu, jež nikdy nevzniklo. Je proto dobře, že reparát neskládají ministerští úředníci, ale právě studenti a cinefilové.

 

Muzeum NaFilm chystá otevření nových stálých prostor v Mozarteu a k tomu je důležitá podpora vás čtenářů RealFilmu a samozřejmě i vašich přátel. Aktuálně probíhá sbírka na této internetové adrese www.hithit.cz/nafilmnaporad

 

Ve stálém pražském muzeu NaFilm bude zážitková a vzdělávací expozice a muzeum bude jistě jako dosud vyvíjet řadu zajímavých aktivit v podpoře a udržování tradice českého filmu, a to napříč generacemi.

Přidat komentář

TOPlist