Průvodce nejlepšími rodinnými fantasy filmy

Filmy podle knih J. K. Rowling vydělávají miliardy dolarů už od začátku milénia a již druhá generace dětí si myslí, že neexistuje nic jiného, než Harry Potter. Podívejme se tedy na nejlepší rodinné fantasy filmy podle RealFilmu.

tri_orisky_pro_popelku_2

A začneme Třemi oříšky pro Popelku, a to hned kvůli dvěma smutným faktům. Tím prvním je úmrtí krále z pohádky Rolfa Hoppe, drážďanského herce, který hrál vynikajícího záporáka v oskarovém Mefistovi Isztvána Szabó a druhým je dramaturg Tří oříšků Ota Hofman, který by se letos dožil devadesátky. Tři oříšky pro Popelku jsou jeden z nejdůležitějších vývozních artiklů české pohádky a každý rok jej v německy mluvících televizích sleduje přes 80 milionů diváků, ale statisíce a miliony diváků má i v Norsku, Mexiku, Polsku nebo Rusku. A proč? Protože je to prostě krásný příběh se sympatickou akční dívkou, které diváci fandí, s výbornou scénou z plesu a samozřejmě se střevíčkem od krásného prince. Více o Popelce se dočtete v našich knihách Poutník světem fantazie a Slavná česká filmová klasika.

Nejslavnější filmová monstra

A pokračovat budeme Soubojem titánů. Britské převyprávění starých řeckých bájí a pověstí s Harry Hamlinem a třeba sirem Laurencem Olivierem v roli samotného nejvyššího boha Dia učarovalo celé generaci diváků, mě nevyjímaje. Hollywoodský remake a jeho volné pokračování už tolik zábavy ani zdaleka nenabídl. Původní snímek byl skutečnou výpravnou pohádkou, kdy diváky vyděsila medúza, Kraken, převozník Charon a jiné další bájné bytosti, jež vymyslel vynikající trikař Ray Harryhausen.

Nekonečný příběh (1984)

Další brilantní rodinné fantasy dobrodružství Nekonečný příběh vzniklo v Německu, konkrétně v bavorském Mnichově za vydatného přispění hollywoodského kapitálu. Film natočil Wolfgang Petersen po svém fenomenálním úspěchu s filmem Ponorka a byl to krásný zážitek pro dětské filmové diváky. Dobrodružství z říše fantazie a reality osmdesátých let s malým chlapcem Bastienem jeho alter egem Atrejem a zejména s létajícím psem Falkem, kterého namluvil do češtiny Eduard Cupák si získalo srdce milionů diváků v Evropě. Retro recenze zde.

Rob Reiner - filmografie

A závěrem našeho výčtu rodinných fantasy filmů zmiňme i něco z Hollywoodu. Film, jenž se klasickým disneyovkám naprosto vymyká. Jedná se totiž o film Princezna nevěsta Roba Reinera, které má svým vyprávěním mnohem blíž k Evropě než k Hollywoodu. Ve filmu uvidíte začínající Robin Wright, Caryho Elwese nebo Mandyho Patinkina a je to i dnes příjemná zábava.

Tento článek díky finanční podpoře společnosti Tau Seating s.r.o.

Související filmy na RealFilm.cz

Velká čínská zeď

Král Artuš: Legenda o meči

Hvězdný prach

Barbar Conan

Přidat komentář

TOPlist