The Kominsky Method – nová show Netflixu s Michaelem Douglasem

Říká vám něco jméno producenta Chucka Lorrea? Možná ne, jméno, ale divil bych se pokud byste neznali Roseanne, Dva a půl chlapa nebo legendu sitcomu Teorie velkého třesku. Zkušený profesionál televizní zábavy natočil poprvé sérii bez živého smíchu z publika a diváci jsou nadšení.

kominski1

The Kominski Method svým názvem parafrázuje Stanislavského metodu, kterou vyznávají bardi jako Daniel Day-Lewis a v minulosti Dustin Hoffman, Robert De Niro, Al Pacino a v současnosti Christian Bale, Russel Crowe, ale i Rami Malek. Ta spočívá v tom, že se herec plně ztotožní s postavou. Kominski je jméno role, kterou hraje Michael Douglas a jedná se o stárnoucího herce, který má svou největší slávu za sebou, takže se musí zařídit podle známého rčení ,,Kdo neumí, učí,“ výuce hereckých kurzů.

kominski2

Lorre celou show napsal a podle svých slov na domovské CBS, která ho uvolnila na bokovku, protože jim samozřejmě pořád vytváří dvě zlaté krávy – Teorie velkého třesku a Mladý Sheldon, dělá vlastně pořád to samé. Vypráví příběhy, které lidi dobře znají a ztotožňují se s nimi vtipnou formou. Navíc není nikterak vázaný stopáží, takže každá epizoda trvá podle toho, jak je nosná, což mi přijde geniální. Není to tedy deset krát povinných 25, ale jednou 20, jednou 32 minut, což je obrovská výhoda Netflixu, která se vyzkoušela třeba na skvostných Mindhunter Davida Finchera.

Lorre psal Douglasovi roli na tělo a samozřejmě počítal s tím, že obsadí i jeho další kamarády, takže se těšte na Douglasova kumpána Dannyho De Vita a hlavně Alana Arkina a z dámských představitelek třeba na Nancy Travis. V současnosti Netflix objednal druhou sérii.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist