Už jen do konce roku 2018 jsou práva na kolekci sedmi snímků Jima Jarmusche

Už jen do konce roku 2018 má spolecnost Aerofilms práva ke kolekci sedmi snímků legendy amerického nezávislého filmu Jima Jarmusche. Od jeho prvotiny Trvalá dovolená, přes ceněné komediální drama Podivnější než ráj, ironický portrét s Tomem Waitsem a Robertem Benignim Mimo zákon, poctu italské a japonské kultuře Tajuplný vlak, až po legendární soubor pěti komediálních příběhů Noc na zemi, povídkové Kafe a cigára a dnes již kultovní snímek Mrtvý muž.

jim_jarmusch_main_bild

Jim Jarmusch, rodák z Ohia, pomáhal konstituovat moderní podobu amerického nezávislého filmu, a už přes třicet let zůstává jeho nekorunovaným králem. Svou originalitou však toto teritorium dalece přesahuje. Svoje filmy nejen režíruje: podílí se na nich jako scenárista a někdy i střihač, producent či kameraman. Velký důraz klade Jarmusch také na hudební stránku svých filmů, kterou mu pomáhají vytvářet významné muzikantské individuality.

paterson-foto-credit-mary-cybulski-cannes-film-festival

paterson-foto-credit-mary-cybulski-cannes-film-festival

Sedm filmů Jima Jarmusche uvádí do kin Aerofilms u příležitosti premiéry jeho nového snímku Paterson. Počínaje prvotinou Trvalá dovolená a konče téměř o čtvrtstoletí novějším snímkem Kafe a cigára, knihovna obsahuje díla, kterými se Jarmusch etabloval do pozice jednoho z nejvýraznějších autorských tvůrců současného filmu.

Přehlídka obsahuje tyto tituly:

Přidat komentář

TOPlist