Vdovy (2018)

WIDOWS

Widows, USA/VB, rezie: Steve McQueen, scenar: Gillian Flynn a Steve McQueen podle scenaru Lynda La Plante, hudba: Hans Zimmer, kamera: Sean Bobbitt, scenar: Joe Walker, hraji: Viola Davis, Michelle Rodriguez, Elizabeth Debicki, Colin Farrel, Liam Neeson, Robert Duvall, Daniel Kaluuya, Jon Bernthal,

129 minut, 2.39:1, barevny, ARRICAM 35 mm

Film:

Popisovat děj filmu Vdovy je hodně nelehký úkol a přiznám se, že vám ho vlastně ani moc prozrazovat nechci. Pokud si vzpomenete na Zmizelou podle románu Gillian Flynn, tak vězte, že režisér Steve McQueen (12 let v řetězech, Stud) angažoval autorku knihy a scénáře právě k tomuto titulu, aby znovu dokázala přivést diváky na scestí. A opět se jí to beze zbytku povedlo. Něco byste ale o ději vědět přeci jen mohli.

 

Máme tady skupinu chlápků (Liam Neeson, Jon Bernthal, Manuel Garcia-Rulfa), kteří mají ukrást peníze od hodně velkého gangstera. Máme tady otce a syna (Robert Duvall a Colin Farrel), profesionální politiky, a to samozřejmě těsně před volbami. A máme tu samozřejmě toho gangstera, který kromě peněz má kolem sebe suitu všeho schopných nohsledů vedených snad samotným luciferem (Daniel Kaluuya).

WIDOWS

Stíháte? To je zatím pořád ta snadnější část. Ti chlápci totiž mají tomu gangsterovi ukrást peníze na kampaň mladšího z politiků. Tak to bychom měli. A pak je tu samozřejmě to JENŽE. To jenže v tomto příběhu obnáší, že všichni ti chlápci během loupeže zařvou. Shoří na popel rozstřílení ve smršti kulek. A peníze samozřejmě zmizí s nimi. Jenže co teď? Kampaň za dveřmi, všichni jsou poněkud nervózní a tak je tu řešení. Ty prachy by přeci mohli vrátit vdovy po těch chlápcích (Viola Davis, Elizabeth Debicki, Michelle Rodriguez). Co na tom, že se neznají. Co na tom, že kolikrát ani nevědí, čím se jejich drahé polovičky živily. Podstatné je, že vesměs, co vdova, to matka. Luciferovy přesvědčovací metody jsou velmi jasné. A víc už ani slovo.

vdovy5

Jak už jsem v posledních několika týdnech předesílal, Vdovy jsou filmovou adaptací kultovní britské minisérie Vdovy, které Steve McQueen nechal přepsat do současného Chicaga. Gillian Flynn je americká autorka, která se stala spisovatelkou díky tomu, že dostala během finanční krize padáka v novinách a její novinářská profese jí přinesla zajímavé podhoubí pro její scenáristickou činnost. Chicago současnosti je nejnebezpečnější oblastí v USA a myslím, že budete docela dost zírat, jak probíhá taková americká exekuce nebo gangsterská představa zábavného bowlingu nebo beatboxu.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist