Aquaman (2018)

aquaman-4

Scenáristé se rozhodli udělat z Aquamana roztomilé dvoumetrové dobračisko, které se hned rve a není příliš bystré. A to je zřejmě ta nejlepší věc, kterou mohli udělat. Všichni ti bystří mladí comicsoví muži už jsou totiž docela otravní a Aquaman pobaví právě tím, že si na nic nehraje. Pokud si vybavíte katastrofu Ligu spravedlivých s dětskými selfíčkami se Supermanem, kde studio muselo Henry Cavillovi umazávat knírek, což dopadlo příšerně a stálo to asi 3 miliony dolarů (WTF!), pak tvůrci Aquamana dávají selfíčka s ožralými motorkáři jak se válí po baru.

 

Aquaman je plný černého humoru, dokonce v něm zazní skladba od Depeche Mode a tvůrci se místo infantilního Marvelu raději vrátili ke kořenům, tedy Stevenu Spielbergovi, kterému by Wan měl asi poslat bednu šampaňského za citace z Indiana Jonese – Dobyvatelů ztracené archy a Indiana Jonese a poslední křížové výpravy a Wolgangu Petersenovi za citace Nekonečného příběhu.

aquaman-5

A ohledně humoru. Tento dialog mě opravdu pobavil. Zazní po klíčovém proroctví po honbě za bájným trojzubcem, kdy Mera rozbije zařízení, které proroctví přehraje.

 

Arthur: Počkej! Neměli jsme si to proroctví zapsat?

Mera: Já si to pamatuju. Ty ne?

Arthur: Mhh, jo.

Mera: Tak jak znělo?

Arthur: Něco něco trojzubec?

 

A dobrá byla i tato hláška:

Mera: Co děláme?

Arthur: Schováváme se ve velrybě, to mě napadlo díky Pinochiovi.

 

Později…

Mera: Tys vymyslel naší únikovou strategii na základě dětské knížky?

Arthur: Kníčku jsem vůbec nečet, jenom jsem viděl film.

aquaman_6

Ohledně hereckého obsazení. Největší hvězdou filmu je samozřejmě Nicole Kidman, která si dlouhodobě trpí na Jamese Wana, ostatně jsou oba z Austrálie a Kidman s ním měla točit už před 10 lety, ale film nakonec nenašel investory. Wana však slavná hvězda podporovala a chodila na všechny premiéry jeho horrorů a chválila ho do nebes. Když jí pak nabídli roli královny ve Wonder Woman, s díky odmítla ve prospěch právě Aquamana a Wan jí roli přepsal na tělo a dopsal jí akční scény, které si herečka sama vyžádala.

 

Wan obsadil také svého věrného kumpána Wilsona a obsadil ho již popáté. Jasona Momou pak pochopitelně zdědil, ale to je zkušený harcovník, ačkoli se herec netajil, že by nejraději, aby film režíroval Zack Snyder. Jak ale víme, Snyder se psychicky zhroutil po sebevraždě své náctileté dcery a na filmu se podílel ,,pouze“ z pocice výkonného producenta. Momoa je pro tento film jednoznačná výhra. Už má za sebou v kariéře velkolepý úspěch (seriál Hry o trůny) i velkolepý průšvih (Barbar Conan) a zároveň stabilní rodinu s manželkou a dětmi, díky čemuž evidentně ví, jak hrát aby děti pobavil.

 

Aquaman je zábavný blockbuster, který umně kombinuje akci, dobrodružství, humor a horror, nebývale sehraný casting, rád bych vyzdvihl Willema Dafoe, který je v branži tři dekády a stále dokáže překvapit, pěkně rostlou Amber Heard a samozřejmě Nicole Kidman. Za mě je ovšem perfektní sestup do Hlubiny a boj o trojzubec. A rozhodně cením, že tento film není genderová nebo rasová agitka.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist