Nejlepší filmy roku 2018 podle RealFilmu

Rok 2018 se blíží ke svému závěru a jako každý rok je na místě publikovat žebříček nejlepších filmů v českých kinech za uplynulý rok.

BOHEMIAN RHAPSODY

Rok 2018 v amerických kinech dopadl z ekonomického hlediska velmi slušně, ačkoli kvalitativně se můžeme pobavit o tom, že Marvel uvedl své filmy jako na houpačce. Avengers drží pohromadě jenom díky stamilionům nalitých do PR a Deadpool trojka prý dostal od studia červenou! Konečně. Oproti tomu se solidně zadařilo konkurenčnímu DC Comics, který letošní Vánoce poprvé od roku 2015, kdy Vánoce opanoval Disney, rozdrtil konkurenci svým Aquamanem.

 

Česká kina dopadla letos také velmi slušně, a to nejen díky několika českým megahitům, ale zejména trháku roku Bohemian Rhapsody, který objektivně láme rekordy a zájem o něj neutuchává.

aquaman_6

Je ale třeba hovořit i o úspěších filmů, které se do kin nepodívají. Film Roma Alfonso Cuaróna se ve většině zemí promítá na VOD a údajně se jedná o jeden z filmů roku, novinka Bird Box Susanne Bier se Sandrou Bullock se hrála jen na Netflixu a za premiérový týden si jí přehrálo více než 45 milionů uživatelů! To jsou neskutečná čísla a znamená to jediné, že se bude opět měnit plán distribuce filmů. Uvidíme tedy, kdo bude připravený na revoluční změny, které se chystají. Je to tragédie pro společnosti, které se přiživují na promítání hollywoodských blockbusterů, protože je nad slunce jasné, že Hollywood si bude zkrátka a jednoduše promítat sám, a to přímo u Vás v obýváku. Ekonomický cíl je jasný, zvýšit podíl tržeb ze současných 20% o cokoli. Ve hře jsou miliardy dolarů a Warneři to už zkouší s Aquamanem, který má v kinotržbách započítané i tržby z obýváků desetitisíců amerických domácností, které vygenerovaly vyšší jednotky milionů.

mandy_2

Rád bych zmínil čtyři filmy mimo TOP 10, které stojí za pozornost. Tím prvním je revenge kultovka Mandy: Kult pomsty s Nicolasem Cagem. To se prostě musí vidět.

nikdys_nebyl_4

Dále zbytečně přehlédnutý ultradrsný snímek Nikdys nebyl s výborným Joaquinem Phoenixem, který mě příjemně překvapil.

game_night_4

A jelikož je v první desítce málo humoru, tak bych rád vypíchnul černou komedii Noční hra, u které jsem se v kině královsky pobavil.

mudbound-3

A posledním přehlédnutým snímkem je film Mudbound, který se sice českým kinům obratně vyhnul, ale vy si ho ujít nenechejte.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Přidat komentář

TOPlist